Yemenli olmakID:15693
Yayınlanma:
17 Haz 17

Değerli kardeşlerim demek istediğim şudur ki; Halep diyenler her zaman batıldan olmuştur. Onlar ki ben hakkım deyip batılla kol kola olan batıldırlar. Hak üzerinde olduklarını dile getirenler hakkın gördüğü zulme sessiz kalmışlardır.

Bismillahirrahmanirrahim

“Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.(Maide 8”

Şüphesiz ki yüce yaradan bu ayette adaletli olmayı ümmete farz kılmış ve insanlar arasında ki kini ve ondan doğacak adaletsizliği yasaklamıştır. Toplumlar birbirine olan kinini insanlığın varoluşundan bu yana devamlı sürdürmüş ve ortaya akıl almayacak adaletsizlikler ve daha da ilerisi olan katliamlar maziye bırakmıştır. Maziden öte Habil ve Kabilden başlayıp oradan Ehlibeyt'e ve günümüzde de Ehlibeyt'e gönül bağlamış fertleri ve toplulukları kapsayıvermiştir. Tarihe bakıldığında Resulullah'tan sonra vasiyete sahip çıkılmaksızın aksine vasiyeti çiğneyip onu tahrip eden ve onun peşinden gidenlerin yoluna da engeller koyulmuş; tehdit, açlık ve ölümle baş başa bırakılmıştır.

Günümüzün oluşumları da tarihte ki babaları olan Yezid'in sofrasına oturmuş, yaptıkları katliam sofrasına eşlik etmiştir. Bu sofranın ana yemeği de maalesef ki hep ölüm, içeceği kan ve sofradaşları da müşrikler olmuştur.

Evet yukarda ki tarif edilen toplum Yezit ve onun soydaşı Suudi Amerika'dır. Ümmetin içine birer fitne tohumu serpen kendi Vahhabi fikrini monta edip benden başka ben yoktur sloganını entegre etmeye çalışan bir topluluk vardır.

Daha düne kadar bas bas bağırıp Halep'i tahta oturtanlar, Yemen'e kör olmuş aksine büyük bir zevkle Yezidilerin sofrasında büyük iştah kabartmış durumdalar. Yemen ki Ali'ye, Hüseyn'e sevdalı ve Yemen ki Zülfikar’a sahiplenip, Ali gibi harp meydanlarında yiğitçe duruş sergilemiştir.

Kendi fikrinden başka fikir kabul etmeyip ve kendi ideolojisini millete zorla, ölümle monta etmeye çalışan daima ümmetin yarasına tuz serpmiş ve ümmetin çöküşüne katkıda bulunmuştur. Hele ki dünya gözünde vitrinlik olmaya çalışan sahte mollalar, seydalar, hacı ve hocalar ayrı bir yaradır. Onlar ki sadece menfaate odaklanan etin güzelini koparıp göbek şişiren münafıklardır. Gözlerini Yemen'e neden kapatırlar? Yoksa mezhep farklılığından mı? Yada Yemen'in Resulullah'ın vesayeti olan birer Ali birer Hüseyn gibi olmalarıdır.

Kim bilir ki açlık nedir, susuzluk nedir? Kim bilebilir ki Hüseyn gibi olmayı Yemenli kardeşimden başka. Ümmet kör, ümmet sağır ve ümmet dilsiz zalime karşı sen zalimsin diyemeyecek kadar gaddar. Kim bilebilir ki Huseyn'i mektebin ne demek olduğunu, izzetin ve şerefin ne demek olduğunu Yemenli kardeşimden başka.

Ümmet ah ki ümmet ne zaman başını kaldıracak aç kurtlar sofrasından ne zaman anlayacak senin halini ne zaman hissedecek acılarını ne zaman duyacak senin hayatta kalma nidalarını.

Değerli kardeşlerim demek istediğim şudur ki; Halep diyenler her zaman batıldan olmuştur. Onlar ki ben hakkım deyip batılla kol kola olan batıldırlar. Hak üzerinde olduklarını dile getirenler hakkın gördüğü zulme sessiz kalmışlardır.

Yemen onurumuzdur, direnişimizdir, izzet ve şerefimizdir. Mektebi Hüseyn'in tohumlanan filizleridir.