Suriye’de Tekfirci Terörizmi Alkışlayanların BasiretsizliğiID:1646
Yayınlanma:
04 May 16

Suriye olaylarının 5. yılında Emperyalizm ve Siyonizm’in açık bir şekilde niyetlerini artık belli etmelerine rağmen bazı basiret özürlü sözde İslamcıların olayı farklı boyutta ele alıp dillendirmeleri gerçekten hayret verici. Her fırsatta “Zalim diktatör” yada “kafir Esat halkını öldürüyor” diyerek bu kadar hakikatler gün yüzüne çıkmasına rağmen, sanki halkıyla savaşıyor gibi bir imaj yaratılarak insanların hakkı görmelerini iyice engelliyorlar gerek görsel  gerek yazılı ve sosyal medya aracılığıyla..

Oysa ki Suriye Rejimi direniş hattının bir parçası olarak görevini her zaman layıkıyla yerine getirmiş, her zaman Filistin direnişine maddi ve manevi destek sağlamış, Hizbullah ve Filistinli direniş guruplarına, İsrail’e karşı güçlü bir direniş ve mukavemet göstermeleri için İslam inkılabından gelen her türlü silah araç ve gereçler için köprü vazifesi görüp, tüm ihtiyaçlarını karşılanmasına destek sağlamıştır.

Bundan dolayı Emperyalist ve Siyonistlerce bu şekilde cezalandırılıp, kendilerine boyun eğmeyen Bu tek Arap ülkesini ortadan kaldırarak, İsrail’in güvenliğini sağlamak için Suriye savaşı başlatıldı. Daha öncede dediğim gibi Bu savaş Siyonist rejimin 2006 Temmuz savaşında Hizbullah’a karşı ağır yenilgi aldıkları savaşın, Bu sefer Suudi desteği ile maşa kullanarak sürdürdükleri savaştır.

Bu durumda İran Ve Hizbullah’ın sadık müttefikleri Suriye rejimine destek vermeleri  kadar doğal bir şey olamaz, Bunu yapmaları gerekiyordu ve yaptılar..

Şimdi Bu savaşta sivillerin katledilmesi hepimizin yüreğini yakan bir durumdur, keşke siviller hiç ölmezse, keşke bu savaş eskisi gibi bir meydanda savaşçılar içinde olsaydı! Peki, günümüzün savaş teknolojisinde bu mümkün mü?

Sizce İran ve Hizbullah, Şimdi siviller ölmesin diyerek ülkeyi,  Emperyalizmin tetikçi Vandalları olan Işid’in Nusra!nın Öso'nun vs diğer grupların ellerine mi bıraksın? Esirlerin kafasını kesen, kendilerinden olmayan Şii Sünni alevi ve Hıristiyanlardan oluşan masum Çocuk, yaşlı, genç, kadın demeden katleden, insan ciğerini yiyen Hindin evlatlarına mı bıraksınlar? ki  onlar, İslam anlayışlarının Kuranla alakası olamayan zavallılar..

Dolayısıyla Ülkeyi ABD'ye Suudi'ye Ve İsrail'e mi Bıraksınlar?

Bu acı olaylara baktığımda Kehf suresinde ki bir kıssa aklıma geldi!

Kur-an'da Hz Musa (a.s) ve Allah'ın ''katımızdan ilim verdiğimiz bir kul'' olarak belirttiği zatla arasında ibretlik, Musa (a.s) sabrını sınayan olayların kıssası anlatılıyor.

O zat'ın tutup bir çocuğu durduk yere ÖLDÜRMESİ meselâ!

''Böylece ikisi yola koyuldular. Nitekim bir çocukla karşılaştılar, o hemen tutup onu öldürüverdi. Dedi ki: "Bir cana karşılık olmaksızın, tertemiz bir canı mı öldürdün? Andolsun, sen kötü bir iş yaptın. Dedi ki: "Gerçekte benimle birlikte olma sabrını göstermeye kesinlikle güç yetiremeyeceğini ben sana söylemedim mi?" Kehf-74/75

Bu ayeti günümüzün ekrana aklını ipotek etmiş insanlara indirgeyince, O zat haşa katil ve cani diye nitelendirilmesi gerekirdi, zira durduk yere bir çocuğu öldürdü.. Çünkü görülen o, işin iç yüzünden bi haber, zira Hz Musa'da aynı tepkiyi göstermişti.

Sonrasında o Salih Kul bunu açıkladığında kendisine;

"Çocuğa gelince, onun anne ve babası mü'min kimselerdi. Bundan dolayı, onun kendilerine azgınlık ve inkâr zorunu kullanmasından endişe edip-korktuk. Kehf-80"

 Demek oluyor ki İslam inkılabı ve Hizbullah’ın kararlı bir şekilde Suriye rejimini desteklemelerinin hikmeti Kehf suresindeki kıssa gibi hikmetlidir. Kaldı ki zaten onlar sivillerin zarar görmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Seyyid Hasan Nasrallah, bir konuşmasında şöyle demişti!

'' Kıyamet günü herkes şahit olacak ki Biz Suriye’de sadece tekircilere karşı savaştık ve biz çoğu zaman siviller zarar görmesin diye şehid sayımızı arttırdık!''

Şimdi insanlar ölüyor diyerek ülkenin İsrail’in eline düşmesine asla İslam inkılabı izin veremezdi, hedefi özgür Kudüs özgür Filistin ve İsrailsiz bir dünya olan bu inkılap baltayı dizine vurmuş olup, Siyonizm ve Emperyalizmin hedefine ulaşmasına yardım etmiş olmaz mıydı?

Suriye’nin düşmesi, Filistin’in Lübnan’ın Suriye’nin Yemen’in düşmesi demektir! Bunlar düşerse Büyük İsrail’in kurulmasına en büyük adım atılmış olur. Siyonizm’in hakim olacağı İslam ülkelerindeki Müslümanların halini bir düşünün..

Birde!

Suriye meselesinde tarafsızız diyerek İsrail’in Suriye’deki vekâlet savaşında İslam inkılabı ve Hizbullah’ı Basiretsizce büyük hata yapıyorlar diyerek sivil halkın ölümünden sorumlu tutanlara soruyorum!

Suriye ve çeşitli ülkelerde Suudi Ve tekfirci çetelerin yaptıkları sayısız katliamları görmezlikten gelip, direniş hattını sorumlu tutmak, hangi imana vicdana basirete sığar?

Soruyorum!

Suriye’de yaklaşık 25 bin çeçenin ne işi var? Bunlar Neden Ruslarla savaşmıyorlar?

On bin civarında Türkmenistanlının ne isi var? Neden iddia edilen Çin zulmüne karşı savaşmıyorlar?

Dünyanın 70 ülkesinden gelen yüz binlerce tekfirci ruh hastası psikopatlar, Hepsi IŞİD, Nusra, Ahram ÖSO vs bayrağı altında savaşıyorlar. Bunlar neden İsrail’e karşı bir mermi dahi atmıyorlar?

Zalim Siyonist suudi’ye neden bir mermi dahi atmıyorlar?

Yabancı ülkelerin binlerce istihbarat elemanları neden Suriye’de onlarla birlikte operasyon yapıyorlar?

Mısır’da on binlerin katili Sisi rejimine karsı neden bir mermi dahi atmıyorlar?

Bu insanlar gerçekten Suriye’de Allah yolunda cihad ediyor olsalardı, Allah o zaman kalplerini birleştirmez miydi?

Zira Allah; Enfal-62-63  ''Eğer seni aldatmak isterlerse bilmiş ol ki sana yetecek Allah’tır. O, seni bizzat kendi yardımıyla ve mü’minlerle destekleyen ve onların kalplerini uzlaştırandır. Şayet yeryüzündeki şeyleri tümüyle harcasaydın, sen onların kalplerini uzlaştıramazdın. Fakat Allah onların arasını uzlaştırdı. Şüphesiz O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.'' Buyuruyor!

Peki, Bu Vandallar birbirlerini tekfir etmiyorlar mı? Birbirlerini öldürmüyorlar mı? daha bir birleriyle vahdet edemiyorlar.  Kendileri ne kadar biz Allah yolunda savaşıyoruz deseler de onlar ancak Siyonizm’in oyuncaklarıdırlar çoğu bunun farkında bile değil!

Çünkü dava batıl boş kof..

Suriye’de, Türkiye, Katar, Suudi, ABD, İsrail, İngiltere vs ülkeler elleri ve ayaklarıyla 5 yıldır olayların içindeler, İran’ı dillerine doladıkları kadar neden onları dolamıyorlar?

Suriye’yi dillendirdikleri kadar, Israil’e tek mermi atmayıp direniş hattına karşı savaşan bu tekfirci Vandalların, Suriye, Irak, Nijerya, Bahreyn ve Yemen’deki sayısız vahşice katliamlarını ve İsrail’le işbirliği içinde olmalarını neden dillendirmiyorlar?

Bu durumda, Suriye’de tarafsız olduklarını iddia etmesinler, eğer mazlumsa, masumların ölmesiyse vicdanlarını sızlatan, diğer taraftan da bunlara kör duruyorlarsa, o zaman vicdan iman ve İslam’dan bahsetmesinler, gidip onların saffında durup savaşsınlar.

Allah Ayaklarımızı Sırat-ı mustakim üzerine sabit kılsın

Selam ve Dua ile..