Dünya Veba : Yemenlilerin toplu ölüm silahı olduID:18111
Yayınlanma:
10 Ağu 17

Bir haber sitesinde Yemenli sivillere karşı biyolik savaşta Suudi Arabistan ile Amerika’nın işbirliğini ve veba hastlığını Yemelileri öldürmek için silah olarak kullandığını bildirdi.

Web sitesi, “Küresel Araştırma» raporunda Yemen halkına karşı Amerika ile Suudi Arabista’nın yapmış oldu mikro biyoljik savaşı ve veba hastalığı ile yemen halkını öldürdüğünü bildirdi .

Rapora göre , Mart 2015’ten itibaren, Suudi Arabistan Amerika desteği ile ve Yemen işgalindeki hain savaş suç ortakları ile birlikte veba’dan muzdarip olan sivilleri birde hergün savaşta öldürüyorlar .

Vebaya Yemende 400’den fazla insan kurban gitti .
Bu hastalık bir bakteriden oluşuyor ve Amerika ülkeleri, İkinci Dünya Savaşında Japonya, Güney Afrika, Saddam yönetimdeki Irak ve diğer ülkeler silah olarak kullanılmıştır.

 

 

Veba su kaynakları yolu ile daha etkili bir şekilde yayılıyor ve Şuan Yemen’de  bu durumda . 2 yıldan fazladır bombardman altında kalan Yemende kanalizasyon ve su sistemlerinin altyapısı bozuldu , bu ülkedeki hastaneler ve klinkler yok oldu ve 25 milyondan fazla insan nüfusu veba’nın yayılmasının karşısında hiçbir korumaya sahip değil.

Birleşmiş Milletler Yemen’deki veba salgınının bir yıl içersinde ençok yayılan ülke olduğunu bildirdi .
Rapora göre, günümüzde dünyanın en yoksul ülkelerinden olarak kabul edilenYemen’de bir biyolojik savaş gerçekleşiyor : Amerika’daki 2 ülkenin desteği ile yapılan bu savaşın  biteceğini gösteren  hiçbir gösterge yoktur.
Bir ay içerisinde Amerika!nın Sivillere karşı yapmış olduğu katliamlarda artış görüldü ve sadece Afkanistan değil belkide  Musul,Irak ve Rakka, Suriye gibi yerlerde toplu ölüm raporları veriliyor . Bu katliamları güçlerini kaybetmekte olan imparatorluklar yapıyor .

Amerika henüz Yemen’e karşı yapılan cinayetleri destekliyor ve ortak oluyor ve En az muhalefet Amerika kongresinden ve en çokta medya ve kamudan aldı .
Çok az kişi , kasıtlı olarak yayılan zehirli maddelerin Yemenli çocukları etkisi altına alıp ishal olmalarına neden olan tedavisi neredeyse imkansız yada ulaşılamayacak bir şekilde olan bu duruma önem veriyor .

Veba hastalığı  birkaç gün içinde ölüme yol açabilir.
Yazar raporunun sonunda , çoğu zaman bilirsiz olan Amerika’nın ulusal çıkarları , polis ülkelerle ortaklaşa yolda  korku , tehdit ve suç işleyen Suudi Arabistan ,  Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Kuveyt gibi vahşice istila eden veYemendeki savunmasız halka  katliamlar yapan ülkeleri raporunda yazdı .