Yıka yıka Yahudileştiriyorlar!ID:18146
Yayınlanma:
11 Ağu 17

Batı dünyasının desteğiyle Müslüman topraklarını işgal edip Filistinlilerin ev ve arazilerini gasp ederek Siyonist işgali genişleten İsrail çetesi ev yıkımını sürdürüyor.

İsrail terör güçleri, işgal altında tuttuğu Batı Şeria’da Filistinlilere ait 3 evi yıktı, birini de mühürledi. Ramallah’ın batısında yer alan Deyr Ebu Meşal beldesine iş makineleriyle baskın yapan İsrail askerleri, daha önce İsrail ordusu tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Usame Ata ve Bera İbrahim Salih’in ailesine ait evleri yıktı, Adil Ankuş’un ailesine ait eve ise mühür vurdu.

İsrail askerleri, evlerin yıkılmasına tepki gösteren belde sakinlerine gerçek mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etti. Ramallah’ın doğusundaki Silvad beldesine de sabah saatlerinde iş makineleriyle baskın yapan İsrail güçleri, İslam Hamid isimli Filistinliye ait evi yıktı.

BİR BUÇUK YILDA 36 EV YIKTILAR

Teröristler, Ekim 2015’ten bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait 36 evi yıktı. Abdullah el-Hurani Araştırma Merkezi Müdürü Süleyman el-Vari, yaptığı yazılı açıklamada, Ekim 2015’ten bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait 36 evin İsrail güçleri tarafından yıkıldığını belirtti.

İsrail’in Yahudi teröristleri teşvik edip Filistinlilere karşı ise toplu cezalandırma politikasını yürüttüğünü kaydeden Vari, “İsrail mahkemeleri, Filistinli çocuk Muhammed Ebu Hudayr’ın katilleri olan Yahudi teröristler, El-Halil kentinde Abdulfettah eş-Şerif isimli Filistinliyi öldüren İsrail askeri ElorAzaria ve Batı Şeria’nın Nablus kenti yakınlarındaki Duma beldesinde Devabişe ailesini yakan Yahudi teröristlerin evini yıkmayı reddetti” ifadelerini kullandı.

İsrail’in ayrıca bu süre zarfında Filistinlilere ait 4 evi betonla doldurduğu ve diğer birini de mühürlediğini aktaran Vari, “Caydırıcı ceza olarak evleri yıkma politikasının başarısız olduğu kanıtlandı. Yıkımlar, eylemlerin önüne geçemediği gibi işgalciye karşı kin ve nefret oranını artırmış oldu” değerlendirmesinde bulundu.