Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir!ID:2067
Yayınlanma:
28 May 16

İbn-i Sina'ın bu güzel sözü,  günümüzün mezhepçi Kur-an'dan uzaklaşmış, tabi olduğu partiyi cemaati, legal yada illegal örgütlere adeta iman etmiş pragmatist ruhlu Sözde İslamcılara ne güzel oturuyor! 

''Hiç Kimse görmek istemeyen kadar kör değildir.!''

''Ey İman Edenler!  Her kim ki dininden dönerse, Allah sizin yerinize öyle bir kavim getirir ki, onlar Allah'ı sever, Allah onları sever. Onlar Müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere ise şiddetlidirler. Onlar Allah yolunda savaşırlar ve hiç bir kınayıcının kınamasından korkmazlar..!''  Maide/54

Bu ayet nazil olduğunda sahabeler Allah Resulüne, (s.a.a) Kimdir Rabbimizin Kur-an'da bildirdiği Bu kavim?  diye sorduklarında, Allah Resulü; Yanı başında oturan Selman-ı Farisi'ye (r.a) dokunarak, ''Bunun Kavimi! Din Süreyya yıldızına çıkarsa, Selman'ın kavminden yiğitler onu alıp yeryüzüne indirecekler!''

Günümüz dünyasında Batı ve doğu Emperyalizmin sultasının İslam coğrafyasındaki hâkimiyetinin etkisi ile Süreyya'ya varan dini yeryüzüne indiren Yiğitler, Hiç şüphe yok ki Peygamber (s.a.a) müjdeleyerek işaret ettiği İran İslam inkılabıdır!

İran'ın, 1979 devrim öncesinde İngiltere  İsrail Ve ABD'nin göz bebeği , bir numaralı müttefiki  durumundayken İmam Humeyni (r.a) önderliğinde gerçekleşen İslam inkılabıyla, en iyi hısımlıktan, en güçlü Hasım pozisyonuna geçmiş oldu..

Bu Emperyalizmin bütün hesaplarını alt üst etti. Ortadoğu’daki en büyük ayakları kırıldı. 
İmam Humeyni'nin önderliğinde kurulan ve Kur-an'a dayanan bu Muhammedi İslam Nizamında hedef, Müstekbir güçlerin tahakkümünü reddedip onlara karşı güçlenmek ve hâkimiyetlerini sonlandırmaktı. 

Yeni Kurulmuş bu İslam nizamında Müstekbir güçler kaybettikleri kalelerini tekrar geri almak için her türlü yolu denediler. ABD Gizli bir operasyon niyetiyle indiği Tebes çölünde, Allah’ın mucizesi ile ilk hezimeti mağlubiyeti yaşadılar, Her türlü destek sağlanarak Saddam’ı İslam inkılabının üzerine salıp 8 sene savaştırdılar.. Şii diyerek ümmetin sevgi ve ilgisinden uzaklaştırmak için ellerinden geleni yaptılar ve yapıyorlar.

Yani tabiri caizse 37 yıldır inkılabı yıkmak için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar..
İslam inkılabı kurulduktan sonra kendini geliştirmeye çalıştı tüm ambargolara rağmen kimseye minnet etmeden teknolojisini ilerletti. ve şimdi Allah’ın yardımıyla dünyanın en güçlü ülkeler arasında yer aldı..

Diğer taraftan dünya mazlum mustazaflarına karşı olan sorumluluğunu yerine getirmekten geri durmadı.  ilk olarak hedefine, Siyonist İsrail’in yok edilerek Filistin’in Kudüs’ün Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne kavuşması için gerekli adımları attı. 

Bunun için Lübnan’da Hizbullah’ı kurdu ve Filistin direniş guruplarına maddi manevi lojistik her türlü desteği sağladı. 

Yenilmez denilen Siyonist İsrail, Hizbullah’a karşı defalarca ağır kayıplar ağır yenilgiler tattı. 
En büyük yenilgisi Hizbullah’a karşı 2006 Temmuz 33 gün süren savaşta aldı. İsrail binlerce askerini kaybetti yüzlerce yürüyen kale dedikleri merkava tankları tabut haline döndü.
Göstere Göstere Siyonist donanmasının en büyük gemisi batırıldı. 

Öyle hezimet tattılar ki, yürüyen kale dedikleri tanklar artık Siyonistlere ambulans görevi yaptı. 

Bu ağır yenilgiyi resmi dille kabul eden İsrail yenilgisini ilan ederek savaştan çekildi..
O yetmiyormuş gibi  2009, 2012, ve 2014 te Filistin direniş güçleri İslami Cihad, ve Hamas’ı Yok etmek Gazze’yi almak için girdiği 3 savaşta da ağır hezimetlerle geri çekildi..

Artık Tanklarına karşı taşlarla değil, Filistinliler Siyonist bombardımanlarına karşılık Hayfa’ya Telaviv’e binlerce füze yağdırıyorlardı.

Bu Galibiyetler Allah’ın yardımı İran’ın vesilesiyle oldu. Ki bunu her defasında gerek Hamas gerekse İslami Cihad Liderleri ve Filistin halkı dillendirerek, ''Bize İran’dan başka destek veren bir ülke yok. Bütün silahlarımız ihtiyaçlarımız İran tarafından Suriye’nin desteği ile karşılanıyor. Başarımızı İran Ve Hizbullah’a Borçluyuz!'' diyorlardı..

Ki Siyonist Rejim defalarca bu hezimete uğradığı savaşlarda, ''Biz Filistinlilerle değil İran’la savaşıyoruz'' diyorlardı. İsrail’e karşı mücadele eden Direniş hattının ikinci destekçisi Suriye, silahların mühimmatların geçiş noktası olduğun için Bu gün Suriye rejim Siyonist İsrail’in tekfirci Guruplara verdiği vekâletle yıkılmaya çalışılıyor. Hedef direniş hattını yok edip İsrail’i rahatlatmak.

İran geçmişe de baktığımızda binlerce devrim muhafızlarını ve silahlarını göndererek Bosna’daki Müslümanlara da destek verdi. Ki bu konuda Bilge Kral Merhum Aliya İzzet Begoviç şunu demişti; Bağımsızlığımızda dünyanın dört bir yanındaki dostlarımızın desteği vardır, Hepsine teşşekür ediyoruz! Ama, dünya mazlumlarını kendi halkı gibi gören, onların acısına ortak olan ve kurtuluşumuzun en büyük destekçisi olan İRAN İSLAM CUMHURİYETİ’ne sonsuz teşekkür ediyoruz.!''

Karabağ’da Ermenistan’a karşı kazanılan zaferde İslam inkılabının gönderdiği binlerce devrim muhafızının kanlarıyla attıkları imza var..
 
Yani İslam inkılabı Kuran Ve Ehlibeyt Ahlâkıyla, Allah’ın yardımıyla dünya mazlumlarına, Emperyalizmin ezdiği halklara gücü yettiğince destek vermeye çalışıyor.
Ve Siyonist İsrail’e karşı savaşan tüm guruplara Şii-Sünni demeden her türlü desteği sağlıyor..

Şimdi Bu yazdıklarımın ana konusuna gelirsek, bazı nankör ahmak cahiller sürekli şunu söyleyip dururlar. Özellikle, Suriye’de İsrail’in adına savaşan mayın eşekleri ve taraftarları, AKP’nin İsrail’e olan ilişkisini örtbas etmek için yandaşları,  
Pensilvanya muhtarı Gülen’in yandaşları vs vs.

''İran Bunca Yıldır sürekli İsrail yok olacak İsrail silinecek diyerek bol kepçeden sallıyor. Neden İsrail’e savaşmıyor? Oysa İsrail’le anlaşmalı şekilde atışıyorlar gibi ahmakça söylenmiş bu sözlerle, İslam inkılabının kutsal davasını hedefini lekelemek istiyorlar. 

Hatta Bazı ahmaklar daha ileri giderek Hizbullah’ın İsrail’le temmuz savaşının tiyatro olduğunu söylüyorlar... 

Ki O savaşta, Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah Öz oğlunu cepheye gönderip Şehid verdi!

Hakikatleri görmek istemeyen körlere şunları sormak istiyorum..

Mavi Marmara’da Uluslararası açık sularda Siyonist İsrail gemimize saldırıp 10 kardeşimizi şehid etti, 400 yakın insanımıza bir hafta boyunca işkence etti, gemimize 8 ay boyunca el koydu. Bu savaş sebebiyken biz güçlü Türkiye ne yaptık? Şimdi neden İsrail’le ilişkiler kurulup normalleşmeye gidiliyor, hani İsrail terör devletiydi.. 

Suudi Arabistan Yemen’de Bahreyn’de ve Sisi’ye verdiği açık destekle mısırda on binlerce masum insanları katlediyor, neden Suudi zalim diktatör deyip ilişkiler koparılmadı. neden Suudi’nin katliamlarına destek verilip göz yumuldu?

Nijerya’da bir günde 3 bine yakın Müslüman şehid edildi, neden Nijerya’ya giden cumhur başkanımız o mazlumların hesabını sormayıp, onlara belediyecilik dersi verdi?

İsrail’le Mısırla Normalleşme sinyali verilirken Suriye ile neden normalleşmeye gidilmiyor. o kanın durmasını isteniyorsa neden barışçıl yöntemler yerine, Israrla terörist muhaliflere destek veriliyor?

Ve!
El-kaide ye ve evlâtları olan El-Nusra Ahram ve hatta evlatlıktan attıkları psikopat çocukları Işid’e, görünenin Perde arkasını bilmeden samimiyetle gönül verenler, mezhep taassubunu bir kenara bırakıp başlarını ellerinin arasına koyup bir düşünsünler..
Ve Şu soruları sorsunlar kendilerine!

Hizbullah’ın, Hamas ve İslâm’ı Cihad’ın, kısacası Velayet-i fakihe bağlı direniş ekseninin Lider ve En önemli komutanları, en vahşi yöntemlerle Şehid edilirken, El Kaide lideri neden Çok muamma sözde operasyonla, öldürüldüğü ve cesedinin okyanusa atıldığı söylendi?
Ceset neden okyanusa atıldı? Acaba geçekten atıldı mı?

 Bu örgütlerin yıllarca mücadele ettikleri alan, nedense ABD karşıtı ülkeler, Anti Emperyalist ülkelere ve ABD ye rakip olan ülkeler olması tesadüf mü? 

Neden Bu örgütler Zalimlikleri aşikâr olan Suudi’ye Mısır yönetimine ve Siyonist İsrail’e Karşı bir tek mermi dahi atmazlar? 

 Mesele İslam devleti Kurulduktan sonra İsrail’le savaşmaksa (El-Nusra bu iddiada) Neden özellikle Suriye? Neden Suudi Katar Ürdün Mısır değil de Suriye? Mesele Mazlumlara sahip çıkmaksa! Neden Suudi bombalarıyla katliamlarıyla katledilen on binlerce Yemenli Masumlar için, Amerikancı ve İsrail dostu Suudi’ye ve müttefiklerine karşı cihad ilan etmiyorlar?
Kaldı ki Suudi ile birlikte El kaide Ve Işid Yemenlileri katlediyorlar..

Neden Çeçen cihadını bitirdiler? Ruslara karşı savaşmayıp İsrail’e bir mermi dahi atmayan on binlerce Çeçen Suriye’de Esad’a ve Hizbullah’a karşı IŞİD, Nusra’nın saffında savaşıyorlar Neden?

Neden? İsrail bu güne kadar bu örgütlerle değil savaş, değil liderlerini katletme, en ufak bir münakaşa bile yaşamıyor, kıllarına dokunmuyor?
Neden Suriye’deki Bu sözde cihatçılar Eğe savaşları Rıza-i Lillah ise, neden birlik vahdet içine giremeyip birbirlerini tekfir edip birbirlerini öldürüyorlar. Oysaki Allah Kendi yolunda cihad edenlerin gönüllerini birleştireceğini ayetinde buyuruyor..

Neden ABD ye yapılan sözde saldırılar nedense ABD’nin işgallerine operasyonlarına perde açıyor 11 eylülden sonra Afganistan’ın işgal edilmesi gibi..

İnanın aklıma çok soru işaretleri geliyor ama akıl ehli vicdan ehli Müslüman için bu netice neden ve sebepler yeterlidir.. 

Allah Basiret versin Allah Hidayet versin!  Ne yazık ki başka ülkeden, Evini yurdunu terk ederek Suriye’de Allah için cihad yaptıklarını sanacak kadar samimi, ama bu yaptıklarının İsrail’e Hizmet olduğunu anlayamayacak Kadar da Aptal ve Basiretsiz insanların bir hiç uğruna kanları heder oluyor, İsrail Kendi Kanı akmasın diye onların kanını peşkeş çekiyor kendi güvenliği için. 

Ve Bunu Görememelerin tek sebebi de  yalan iftira ve dezenformasyonlarla onlara aşılanan Şii İran Ve Hizbullah düşmanlığı..

Selam Ve Dua İle..