Politika Karamollaoğlu: İki kırmızı çizgimiz varID:20871
Yayınlanma:
12 Eki 17

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya aracılığıyla çok önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündeme ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu,Batılı güçlerin her gün İslam coğrafyasına yeni sınırlar dayattığını kaydederek "Bizim bu konuda iki kırmızı çizgimiz var; Türkiye’nin güvenliği, Suriye ve Irak ’ın toprak bütünlüğü" ifadelerini kullandı.

Yapmış olduğu açıklamalarda İdlib 'e ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Saadet lideri Karamollaoğlu, "İdlib harekatını bu çerçevede değerlendiriyor, bölgede huzur ve istikrarı sağlamaya yönelik her türlü çabayı önemli görüyoruz.Ancak bu süreç, Kerkük’e ve Musul’a plaka numarası vererek yürütülemeyecek kadar hassas bir süreçtir. Bir zamanlar iki haftada Emeviye’de Cuma namazı kılarız deniyordu.Sonuç ortada; Biz Emeviye’de Cuma namazı kılacaktık, şimdi üç buçuk milyon Suriyeli Türkiye’de namaz kılıyor.Bu yüzden dış politika nutukla, hamasetle değil usta bir siyasetle yönetilmelidir" dedi.

Dış politikanın büyük bir ustalıkla yönetilmesi gerektiğini işaret eden Karamollaoğlu, "Biz bu yüzden ısrarla; üreten Türkiye diyoruz. Kendi ayaklarının üzerinde durabilen bir Türkiye istiyoruz.Evet, yol yapalım ama o yolu yapacak makineleri de yapalım diyoruz.Havaalanı yapalım dünyanın en büyük havaalanları bizde olsun. Ama o havaalanlarına inecek uçakları yapmak için yatırım yapalım diyoruz" açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamolaloğlu, "Güçlü bir ekonominiz yoksa, maalesef şahsiyetli bir dış politikanız da olmuyor.Rotasını kaybetmiş gemi gibi, bir o yana bir bu yana savrulup duruyorsunuz" ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.