Gençlerimizi, İslam düşmanları tarafından finanse edilen cihatçılara karşı koruyacağızID:24632
Yayınlanma:
08 Oca 18

Emperyal hesapları bilinçli gençlik yok eder

Hanımlar ve bölge başkanları toplantılarında konuşan AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Coğrafyamızda çevrilen oyunun farkında olacağız, gençlerimizi hem ılımlı İslam tuzağına karşı hem de ABD, AB, İngiltere ve İsrail tarafından finanse edilen sözde cihatçı denilen yapıların tahribatına karşı uyaracağız. Gençlerimizi mezhepçiliğe karşı uyaracağız. Gençlerimizi ırkçılığa karşı uyaracağız.’’ dedi.

Anadolu Gençlik Derneği, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye genelinde yaptığı Siyer-i Nebi ve Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi programlarıyla insanların gönlünde taht kuran AGD, 2018 yılının ilk Şube Hanımlar Komisyonu Başkanları ve Şube Hanımlar Komisyonu Teşkilat Başkanları ve Bölge Başkanları Toplantısı’nı Ankara’da gerçekleştirdi. İlk olarak Türkiye genelinden hanım teşkilat üyelerinin katıldığı Şube Hanımlar Komisyonu Başkanları ve Şube Hanımlar Komisyonu Teşkilat Başkanları Toplantısı’nın açılış konuşması yapan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Hanımlar toplumun yarısıdır ve bu ülkedeki tüm hanımlara ulaşmak da başta Hanımlar Komisyonumuzun görevidir.” dedi.

MÜCADELE DEĞİL, MÜCAHEDE YAPIYORUZ

Yaptıkları çalışmaları mücadele değil mücahede olarak nitelendiren Turhan, “Mücahede etmek, insanı imha etmek için değil, yaşatmak içindir. Bizim gayemiz hakkın ve adaletin tesisi için gayret etmek, hak ve adaletin tesisine vesile olmanın yollarını aramaktır. Bu anlayış kadın ve erkek, tüm Müslümanların da rehberleri peygamberimiz ve diğer peygamberlerin değişmeyen sünnetidir.” şeklinde konuştu.

GENÇLERİMİZİ UYARACAĞIZ

Ülkemiz ve bölgemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için insanları ve özellikle de gençleri bilinçlendirmenin önemine değinen Turhan, “Coğrafyamızda çevrilen oyunun farkında olacağız, gençlerimizi hem ılımlı İslam tuzağına karşı hem de ABD, AB, İngiltere ve İsrail tarafından finanse edilen sözde cihatçı denilen yapıların tahribatına karşı uyaracağız. Gençlerimizi mezhepçiliğe karşı uyaracağız. Gençlerimizi ırkçılığa karşı uyaracağız.” açıklamalarında bulundu.

ŞUUR, GAYRET ETMEKTİR

Hanımlara hitap ettikten sonra bölge başkanları ile bir araya gelen Turhan, “Kudüs’ün Diyarbakır’ın, Gazze’nin, Cizre’nin, Şam’ın, Muş’un, Tahran’ın, Ankara’nın, Bağdat’ın, Bursa’nın, Mekke’nin, İstanbul’un geleceği birbirine bağlıdır. Bunu anlamaz isek payımıza her gün daha fazla yıkım, daha fazla ölüm, daha fazla acı düşecektir. Biz bu coğrafyanın bunu anlamasını beklemeyeceğiz. Her gencimize ulaşmanın gayretinde olacağız. Biz bu kapitalist kokuşmuş dünya düzeninde nasıl olur da bir gencimizin elinden tutarız gayretindeyiz. Çünkü şuur, sadece planı görmek, sadece tuzağı görmek değil, planı bozmak, tuzağı boşa çıkarmak için gayret etmek, ter akıtmaktır.” ifadelerinde bulundu.