Spor TFF: Deniz Naki halen Amedspor futbolcusuID:25587
Yayınlanma:
03 Şub 18

TFF, Amedspor futbolcusu Deniz Naki'nin sözleşmesinin feshedildiği yönündeki haber üzerine açıklama yaptı. TFF'ye bu yönde bir bildirim yapılmadığı belirtilen açıklamada, Naki'nin kayıtlarda Amedspor'un futbolcusu olarak yer aldığını aktardı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), sürekli hak mahrumiyeti verilen Amedspor futbolcusu Deniz Naki’yle ilgili yazılı açıklama yaptı. Naki’nin sözleşmesinin bir ay önce feshedildiği yönünde haberler yapıldığı belirtilen açıklamada, Naki’nin hala Amedspor futbolcusu olduğu kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Deniz Naki’nin, Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile 10.07.2017 – 31.05.2018 tarihleri arasını kapsayan Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi bulunmaktadır. Bu sözleşmenin, kulüp veya futbolcu tarafından süresinden önce feshedildiği veya karşılıklı sona erdirildiğine dair bugüne kadar elimize ulaşan herhangi bir bildirim yoktur. Bu sebeple Deniz Naki, Federasyonumuzun resmi kayıtlarına göre halen Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün tescilli futbolcusudur.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Deniz Naki’ye “ayrımcılık ve ideolojik propaganda” gerekçesiyle 3 yıl 6 ay men cezası vermişti. Sürenin 3 yılı aşması nedeniyle ceza, sürekli hak mahrumiyetine çevrilmişti.