Spor Dünya Kupası için flaş gelişme! İngiltere'den Rusya açıklaması...ID:26659
Yayınlanma:
13 Mar 18

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, daha önce yaptığı açıklamada eski Rus ajan Skripal'in Rusya tarafından zehirlendiğinin anlaşılması halinde Dünya Kupası'ndan çekileceklerini söylemişti. Başbakan Theresa May, ajanın Rusya tarafından zehirlendiğini açıkladı.

İngiltere Başbakanı Theresa May, eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızının Rusya tarafından zehirlendiğini açıkladı. Ülkenin güneybatısındaki Salisbury kentinde eski Rus casus Skripal ve kızı Yulia'nın önceki pazar günü bilincini yitirmiş olarak bir alışveriş merkezi önündeki bankta bulunmasıyla ilgili May, "Skripal ile kızının, Rusya tarafından geliştirilen tipte askeri nitelikte, sinir sistemi üstünde etkili bir madde olan Novichok isimli bir kimyasalla zehirlendiği artık anlaşıldı." dedi.

İNGİLTERE DÜNYA KUPASI'NDAN ÇEKİLECEK Mİ?
Bu gelişmenin ardından gözler İngiltere'ye çevrildi. Dışişleri Boris Johnson ve İngiltere Futbol Federasyonu'nun Haziran - Temmuz aylarında Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılmama kararı alıp almayacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

İngiltere, Dünya Kupası'nda B Grubu'nda Belçika, Panama ve Tunus ile eşleşmişti.