Spor Kerem Demirbay 2021 kadar Hoffenheim'daID:27271
Yayınlanma:
06 Nis 18

Hoffenheim, Türk asıllı Alman futbolcu Kerem Demirbay'ın sözleşmesini uzattı. Kerem Demirbay 2021 kadar Hoffenheim formasını giymeye devam edecek.

Almanya Bundesliga takımlarından Hoffenheim, Türk asıllı Alman futbolcu Kerem Demirbay'ın sözleşmesini uzattı. Kerem Demirbay, 2021-2022 sezonu sonuna kadar Hoffenheim formasını terletecek.

24 yaşındaki orta saha oyuncusuKerem Demirbay,2021'de bitecek sözleşmesinin 30 Haziran 2022'ye kadar uzatıldığı belirtildi.

Alman kulübünden yapılan açıklamadaKerem Demirbay, takımının bir parçası olmaya devam edeceği için mutluluk duyduğunu belirterek, "Burada özel bir şey oluştu. Daha birçok şeyin mümkün olacağına inanıyorum."denildi. Ayrıca Kerem Demirbay,sakatlık döneminde kulübünden çok destek aldığını dile getirdi.

Hoffenheim'ın profesyonel futbol direktörü Alexander Rosen de Kerem'in yeni sözleşmesinin hem içeriye hem de dışarıya dönük güçlü bir sinyal olduğunu aktararak, "Bu, son yıllardaki iddialı ve başarılı yolumuza kararlılıkla devam edeceğimizi destekliyor." değerlendirmesinde bulundu.

2016 yılında Hoffenheim'a transfer olan Kerem, Bundesliga'da 46 maçta 8 gol attı. Kerem, Almanya Milli Takımı'nda ise 2 müsabakada 1 kez fileleri havalandırdı.