Filistin Nasır Ebu Şerif: Şii ve Sünni arasında vahdet, İslam'ın gerçek hattıdırID:27478
Yayınlanma:
13 Nis 18

Filistin İslami Cihad Hareketi'nin İran temsilcisi Nasır Ebu Şerif, müslümanların vahdetinin devamı için Mescidi Aksa ve Kudüs'ün savunulmasının zaruri olduğunu söyledi.

Nasır Ebu Şerif, İran'ın doğusunda yer alan Güney Horasan eyaletinin merkezi Bircend kentinde  düzenlenen 'Rahmet Resulü' adlı seminerde  yaptığı konuşmada, müslümanların başta Amerika ve İsrail olmak üzere kafirlere karşı  birlik içinde olmalarının  İslami bir görev  olduğunu söyledi. 

Siyonistlerin müslümanların birinci düşmanı olduğunu belirten  Ebu Şerif, siyonist İsrail rejiminin dünyada fesadın yayılmasının simgesi olduğunu söyledi.

İslami Cihad Hareketi üyelerinin İran İslam inkılabı rehberiyle görüşmelerine de temas eden Ebu Şerif, sözkonusu görüşmede İslam inkılabı rehberinin, Filistin'i savunmanın İslam'ı savunmanın bir sembolü olarak nitelediğini söyledi.

Arap rejimlerinin çoğunun siyonist rejim İsrail'le gizli ilişkilerinin olduğunu belirten Filistinli şahsiyet, bu rejimle ilişkide olmayan tek ülkenin İran İslam Cumhuriyeti olduğunu söyledi.