Türkiye Yumurta satarak gizlenen IŞİD'in infazcısı tutuklandıID:27494
Yayınlanma:
13 Nis 18

Adana'da IŞİD yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda 1'i Türkiyeli, 7 Suriyeli yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerden Suriyeli Read Hajjiosman'ın, Rakka'da örgütün istihbarat elemanı ve infazcısı olduğu, kendisini gizlemek için yumurta sattığı, oğlu ve eniştesinin ise canlı bomba eylemi yaptığı öğrenildi.

Adana’da IŞİD yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda yakalanan ve Rakka’da örgütün infazcısı olduğu, kendisini gizlemek için yumurta satan Suriyeli Read Hajjiosman’ın da aralarında bulunduğu 6 IŞİD’li tutuklandı. 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 30 Mart’ta IŞİD’e yönelik belirlediği adreslere operasyon düzenledi. Özel Harekat ve Asayiş şubeleri ile ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı polislerin de katıldığı baskında, demir kapılar koçbaşıyla kırılarak evlere girildi.

Operasyonda 1’i Türkiyeli ve 7 Suriyeli yakalandı. Şüphelilerin emniyette alınan ifadelerinde ise Read Hajjiosman’ın, IŞİD’in istihbaratçısı olduğu, kaçmak isteyenleri infaz ettiği ve Rakka’da yumurta satarak bilgi toplayıp, kendisini gizlediği ortaya çıktı. Ayrıca Hajjiosman’ın, oğlu ve kızının kocasının da Rakka’da canlı bomba olup intihar eylemleri düzenledikleri öğrenildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan şüpheliler geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Suriyeli Read Hajjiosman’ın da aralarında bulunduğu 6 şüpheli tutuklanırken 1 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.