Suriye Tümgeneral Bakıri: Batı'nın Suriye'ye Acele Saldırısı, Teröristlerin Kesin YenilgisindendirID:27558
Yayınlanma:
15 Nis 18

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Bakıri; canilerin Suriye'ye saldırıdan bir şey elde etmedikleri gibi Suriye halkı ve hükümetinin iç ve dış düşmanların saldırısı karşısında daha da birlik ve beraber olacaklarını belirtti.

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Bakıri, dün Suriye Savunma Bakanı Korgeneral Ali Eyüp ile telefonla yaptığı görüşmede; Batı koalisyonunun Suriye toprak bütünlüğüne saldırısını kınayarak, Suriye halkı ve ordusunun bu saldırganlar karşısındaki cesurca direniş ve mukavemetini takdir etti.

İran Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri; ABD ve müttefiklerinin Suriye'ye yönelik açık ve acele saldırısının gerçekte ABD ve müttefiklerinin bölgedeki işbirlikçileri teröristlerin kesin ve ağır yenilgilere uğramalarından kaynaklandığını söyledi.

Tümgeneral Bakıri, Eyüp ile telefonda görüşmesinde, canilerin bu gayri meşru ve vahşi girişimden bir şey elde edemeyecekleri aksine Suriye devleti ve halkının dış ve iç düşmanlara karşı birlik ve beraberliklerinin daha da artacağını söyledi.

Bakıri, İran İslam Cumhuriyeti'nin Suriye devleti ve halkıyla dayanışmasının devam edeceğini belirterek, ''İran’ın, Suriye halkı ve silahlı güçlerinin cani teröristlerle mücadelesindeki desteğini sürdüreceğini' söyledi.

Suriye Savunma Bakanı da görüşmede, İran halkı ve hükümetine teşekkür ederken, ABD ve müttefiklerinin saldırısının Suriye'de pek hasara yol açmadığı ve Suriye ordusu hava savunma sistemlerinin zamanında düşmanların çok sayıda füzesini havada etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Suriye Savuna Bakanı; Batılı güçlerin bu saldırıyı yapmakta başarısız olmasının Suriye ordusu ve halkının moralinin artmasına neden olduğunu ve Suriye'nin askeri-siyasi havasının çok iyi olduğunu, bu tür saldırıların Suriye güçleri ve direniş cephesinin terörizmle mücadeleyi sürdürme ve teröristlerini Suriye'den kovma iradelerine bir halel getirmeyeceğini ve direniş ekseninde İran İslam Cumhuriyeti ve Rusya'nın ortak işbirliğiyle teröristlere karşı koyacaklarını vurguladı.