İran Velayeti: ABD, Fransa Ve İngiltere'nin Girişimi, Suriye'ye Yapılmış Açık SaldırganlıktırID:27559
Yayınlanma:
15 Nis 18

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı Velayeti; ABD, Fransa ve İngiltere'nin girişimini, Suriye'nin yasal devleti sahasına yapılmış açık saldırganlık olduğunu belirtti.

Doğu Guta'yı ziyaret etmesi dahil 4 günlük ziyaretinin ardından yakın zamanda Şam'dan Tahran'a dönen İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti; ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik son girişimini bir cinayet ve saldırganlık olarak niteledi.

Velayeti; ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye saldırısını, uluslararası ilkeler ve kanunlar ile Suriye'nin hakimiyetine, toprak bütünlüğü ve devletine yönelik saldırı olduğunu söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı; BM uzmanlarının, bölge düşmanlarının mazlum Suriye halkına yönelik kimyasal silah kullanıldığı yönündeki boş iddialarını incelemek için Suriye'ye girdiklerini ve hatta henüz incelemelerini başlatmadıklarını hatırlatarak ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye saldırısının açık bir şekilde bir devlete saldırı sayıldığını zira Suriye devleti ve halkının dayatılan kriz sonucu teröristlere karşı amansız bir mücadele verdiği ve önemli zaferler ve kazanımlar elde ettiğini söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı; caniler ve komplocuların yaptıklarının yanına kar bırakılmayacağını belirterek, direniş güçlerinin bölge İslam ülkelerinin zayıflatılması ve parçalanmasına yönelik düşmanlar karşısında kararlılıkla mücadele edeceği ve direneceğini söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi'nin Amerika ve Fransa Başkanları ve İngiltere Başbakanı'nı "suçlu" olarak nitelemesine ve bir şey elde edemeyeceklerine dair sözlerine dikkat çeken Velayeti; bu tabire göre, bölge düşmanlarının geçtiğimiz senelerde olduğu gibi kendi şom ve uğursuz hedeflerine ulaşamayacaklarını söylemek gerektiğini vurguladı.