CHP'de 6 isim aday olmadı! Abdüllatif Şener aday mı?ID:28860
Yayınlanma:
13 May 18

Cumhuriyet Halk Partisi'nde şu an aktif olarak görev yapan 6 ismin başvuru yapmaması dikkat çekerken başvuru yapmayanlar arasında eski genel başkan yardımcısı da var. AKP kurucuları arasında yer alan Abdüllatif Şener'in İnce'ye mitinglerde eşlik etmesi "CHP'den aday mı?" sorularına neden olurken önceki seçimler de ismi geçmiş ancak Kılıçdaroğlu aday göstermemişti.

24 Haziran'da yapılacak genel milletvekili seçimi için 2319 kişi, CHP'den vekillik adaylığı için başvuruda bulundu. CHP'de hâlen milletvekili olarak görev yapan 6 ismin ise başvuru yapmaması dikkat çekti.

Aday adaylığı başvurusu yapmayan isimler, eski Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan ile Mersin milletvekilleri Aytuğ Atıcı ve Hüseyin Çamak olarak belirlendi.

ABDÜLLATİF ŞENER CHP'DEN ADAY MI?
AKP kurucuları arasında Abdüllatif Şener'in,CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye mitinglerde eşlik etmesi,  “CHP'den aday gösterilecek mi” sorularına neden oldu. Önceki seçimlerde de Şener'in ismi CHP'den milletvekilli adayı olarak geçmiş ancak genel başkan Kılıçdaroğlu aday göstermemişti.

"20 MAYIS'TA TAMAM"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, aday belirleme süreci konusunda yaptığı açıklamada ‘'2 bin 319 başvuru var. Bütün adaylarla mülakat yapıldı ve süreç tamamlandı. Bu hafta ise il ve ilçe örgütlerinden gelen öneriler toplanacak. Bölgesel dengeler gözetilecek. Sivil toplum örgütlerine de görüş sorulacak. 20 Mayıs tarihindeki Parti Meclisi toplantısında listeler kesinleşmiş olacak" dedi.