Gündem Erdoğan'a seslendi: Mavi Marmara'da olduğu gibi ‘Giderken bana mı sordunuz?' demeyeceksen sonuna kadar yanındayımID:28997
Yayınlanma:
16 May 18

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Mavi Marmara'da olduğu gibi ‘Giderken bana mı sordunuz? demeyeceksen sonuna kadar yanındayım. Dik dur. Biz buradayız. Ben buradayım" ifadelerini kullandı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Aksaray'da vatandaşlara seslendi.

Konuşması öncesi Filistin'de şehit olanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını isteyen İnce, saygı duruşunun ardından şehitler için Fatiha Suresi'nin okunmasını talep etti.

Filistin'de bir insanlık dramının yaşandığını söyleyen Muharrem İnce, "ABD ve İsrail insanlara zulmediyor. Ortadoğuda kalıcı barış kalıcı husumete dönüşüyor. Türkiye bu duruma seyirci kalamaz kalmamalıdır" dedi.

HER KONUDA YARDIMCI OLMAYA HAZIRIM

İnce, Cumhurbaşkanı adayı olarak Filistin meselesinde Erdoğan'a her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu belirtti.

İnce, "Sayın Cumhurbaşkanına her konuda yardımcı olmaya hazırım. Geçmiş 16 yılda sayın Erdoğan ve AKP'nin yanlış İsrail ve Ortadoğu planlarını bir tarafa bırakıyorum. Türkiye bu durumda tek ses olmalıdır" ifadelerini kullandı.

İnce konuya ilişkin sözlerini "Mavi Marmara'da olduğu gibi ‘Giderken bana mı sordunuz? demeyeceksen sonuna kadar yanındayım. Dik dur. Biz buradayız. Ben buradayım. Bu konuyu önümüzdeki seçimin malzemesi yapmayalım" ifadeleriyle sonlandırdı.