Güncel Döviz Kurları Eklentisi ‪Dolar kuru tekrar alevlendi! İşte dolar fiyatı...ID:30403
Yayınlanma:
13 Haz 18

Dolar kuru fiyatı yeni haftaya sakin başlamasının ardından önceki gün öğle saatlerinde başlayan hareketliliğini devam ettiriyor. Dolar, TL karşısında tekrar yükselişe geçti. Dün gün içerisinde 4,58 lira seviyesine kadar yükselen dolar kuru, daha sonrasında bir miktar gerilese de yeni güne tekrar yükselişle başladı. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı öncesi dolar kuru ne kadar? İşte dolar fiyatı...

Yeni haftanın ilk saatlerine sakin başlayan dolar, TCMB'nin açıkladığı veriler sonrası tekrar hareketlenmeye başladı. Dün dolar kuru, 4,58 lira seviyesine kadar yükselirken Türk Lirası'nın dolar karşısındaki değer kaybı bir ara yüzde 1'i aştı. Aşağı yönlü denemeler zayıf kalırken, dolar kuru kapanış saatlerine doğru 4,55 lira seviyesine indi.

Piyasaların bugün takip edeceği en önemli konu ABD Merkez Bankası'nın (Fed) alacağı faiz kararı olacak. Uzmanlar, Fed'in politika faizinde 5 baz puan artışa kesin gözüyle bakarken, bankanın vereceği mesajlarda şahin mi yoksa güvercin mi tavır takınacağının önemli olacağını ifade ettiler.

dolarin-atesi-sonmuyor-iste-dolar-kuru-fiyati.jpg?

"DOLAR KURUNDA YÜKSELİŞ İVME KAZANABİLİR"

IKON Menkul Değerler şirketinin yayınladığı bültene göre, dolar kurunun tekrar yükselebileceği ifade edildi. Bültende "Parite test ettiği bu direnç bandını kırıp kendini siyah yükselen bandın üzerine atması halinde yükseliş ivme kazanabilir. Yaşanabilecek olası düşüşlerde ise 50 birimlik üssel ortalamada olan 4.5500 ve onun altında 4.5000 seviyesi destek olarak izlenebilir" mesajları yer aldı.

 

Ayrıca yurt içi piyasalarında bugün Nisan ayına ilişkin sanayi üretimi verisi açıklanacak. Yurt dışında ise Euro Bölgesi sanayi üretimi ve ABD ÜFE verileri izlenecek.

Dolar kuru, bu sabah saat 08:30 itibarı ile Türk Lirası karşısında 4.5890 seviyesinden işlem görmeye başladı. Aynı dakikalarda ise euro, TL karşısında 4.4001 seviyesinden el değiştiriyor.