Futbol Çin'e gitmesinin nedeni ortaya çıktı...ID:30475
Yayınlanma:
14 Haz 18

Beşiktaş'ta 2 sezon forma giydikten sonra ayrılan ve Çin liginden Guangzhou Evergrande'ya 6 aylığına kiralık olarak giden Anderson Talisca ile ilgili Portekiz basını ilginç bir iddia ortaya attı. Benfica'nın Talisca transferinde Beşiktaş'a pay verme şartından kurtulmak amacıyla oyuncuyu Çin'e kiraladığı ortaya çıktı.

Beşiktaş'ta 2 sezon kiralık olarak forma giyen ve bu sezon İngiltere ve İtalya takımlarının transfer listesine giren Talisca'nın 6 aylığına Çin'in Guangzhou Evergrande takımına kiralanması şaşkınlıkla karşılanmıştı. Brezilyalı yıldız futbolcunun kiralık olarak Çin ligine gitmesi ile ilgili Portekiz basını ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. İddiaya Beşiktaş, Talisca'nın trasnfer döneminde 21 milyon euronun üzerinde satılması halinde, satıştan yüzde 20 pay alacaktı.

6 AYLIĞINA 5.5 MİLYON EURO

Portekiz ekibi Benfica, bu maddenin bağlayıcı hükmünden kurtulmak için Talisca'yı, Guangzhou Evergrande'ye 6 aylığına kiralandı. Bu şekilde Beşiktaş devre dışı bırakıldı. Satış ise Ocak ayında gerçekleşecek ve Benfica bu satış karşılığında Çin kulübünden 25 milyon euro alacak.

Talisca'nın 6 ayda kazanacağı ücret ise bonuslarla birlikte 5.5 milyon euro...