Suriye Suriyeli Aşiretlerden Amerika Ve Türkiye’ye Kınama MesajıID:31549
Yayınlanma:
09 Tem 18

Suriyeli aşiretler ortak bir bildiri yayımlayarak; Suriye ordusunun devam eden terör ile mücadelesine vurgu yaparak, Suriye’ye yönelik yabancı müdahalelere karşı Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması gerektiğini belirttiler.

 “Amerika, Fransa ve Türkiye’nin askeri müdahalelerine hayır” başlığı ile organize edilen programa katılan Suriyeli aşiretler programın sonunda yayınladıkları bildiride; Halep’te bulunan Kürt ve Arap aşiretlerin Türkiye’nin askeri müdahalelerine karşı Suriye ordusunun yanında olduklarını ilan ettiler.

Bakare kabilesinin şeyhi Şeyh Kaddur Abdulrezak Hüseyin, organize edilen bu program ile Kürt ve Arap aşiretlerinin şeyleri ile birlikte Amerika ve müttefiklerinin Suriye’yi işgaline karşı Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad liderliğinde Suriye ordusunun yanında olduklarını belirtti.

Demalhe aşiretinin şeyhi Muhammed Süleyman ise Türkiye ve diğer işgalci yabancı devletlerin Suriye’deki varlığını kınadıklarını söyleyerek; “Bu topraklar Suriyelilere aittir ve hiçbir yabancı güç bu topraklarda bulunmamalıdır” dedi.