Ortadoğu Suudi din adamından akıllara zarar açıklama: "İslam'a karşı Batı'da komplo kurulmuyor"ID:31586
Yayınlanma:
09 Tem 18

Suudi Arabistan'daki bazı din adamları ve alimler Müslümanları hem kızdıracak hem de üzecek açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son olarak Mekke'deki İslam Dünyası Rabıtası Genel Sekreteri Şeyh Muhammed bin Abdül-Kerim El-Issa bu anlamda skandal bir açıklama yaptı.

Mekke'deki İslam Dünyası Rabıtası Genel Sekreteri Şeyh Muhammed bin Abdül-Kerim El-Issa, İslam'a karşı Batı'da bir komplo kurulduğunu ifade edenlere yönelik, "Tam tersine İslam dinine ve Müslümanlara karşı büyük bir takdir var ve Müslümanlarla işbirliğine yönelik küresel bir arzu var" dedi.

Issa'nın "işbirliğine yönelik küresel arzu" şeklindeki açıklamasında, Batı'nın kendi çıkarlarına yönelik olarak attıkları adımlarda Müslüman yöneticilerle yaptığı işbirliğinden bahsetmemesi dikkat çekti.

El-Issa, pek çok Müslüman'ın Batılı ülkelerde İslam ve Müslümanlara karşı komploların mevcudiyeti hakkında yanlış izlenimlere sahip olduğunu savundu.

Arab News'in aktardığına göre, Al-Issa, "Bunlar sahte izlenimlerdir, çünkü Batı, dinin devlet yapısında yer almasını reddetti. Laikliği ve din karşıtlığını bir yaşam biçimi olarak seçti ... Öyleyse neden Batı'nın bizi dinimizle hedef aldığını düşünüyoruz?" şeklinde konuştu.