Ortadoğu Silahlar İsrail'den, katliam Suudi Arabistan'dan!ID:31672
Yayınlanma:
11 Tem 18

Suudi Arabistan tarafından Yemen’de yaşatılanlar tıpkı siyonist rejimin Gazze şeridine karşı izlediği politikadır. 

Arabistan ve siyonist rejim ordularının kurbanlara karşı tutum ve davranışlarının karşılaştırılması, ikisi arasındaki birçok benzerliği gözler önüne seriyor ve bu da perde arkasında Arabistan ve siyonist rejim arasında siyasi ve ekonomiden askeri, istihbarat ve güvenliğe kadar tüm alanlarda çok yakın ilişkinin var olduğu konusunu güçlendiriyor.

Bu bağlamda el-Ahad haber sitesi ve el-Haliç online internet sitesi şöyle yazdılar:

Amerika kongresinde bazı kaynaklar Suudi Arabistan'ın Yemen Savaşı'nda siyonist rejim yapımı silahları kullanmasına işaretle,  Riyad’ın siyonist rejim silahlarının alımına devam ettirmekten yana olduğunu belirtiyorlar. 

Yapılan birçok ifşaatlar siyonist rejimin Arabistan'a yasak silahları verdiğini, böylece bu rejimin söz konusu silahları savunmasız ve Müslüman Yemen halkına karşı kullandığını,  bunun ise Arabistan ve Siyonist rejim arasındaki işbirliğin bir diğer boyutu olan daha fazla Müslümanın öldürülmesi olayını gözler önüne seriyor.

Al-ı Suud ve siyonist rejim ilişkisi eskiden beri bilinen bir şeydir ve bu süreç Yemen’e saldırma ve Müslümanları katletme süreci ile daha hızlı ilerlemektedir. 

Suriye krizi de Al-ı Suud ve siyonist rejimin Suriye halkını katliam etmek amacı ile aralarındaki işbirliği ve koordinasyonun bir diğer açık örneğidir ki siyonist rejimin güvenliği bağlamında gerçekleşmektedir. 

Suudi Arabistan yetkililerinin Gazze’de savunmasız Filistin halkının siyonist askerleri tarafından katliamına karşı sessizlikleri de Suudi yetkililerinin siyonist rejim ile işbirliğinin bir diğer örneğidir.

Tüm bunlar Al-ı Suud ve siyonist rejimin aynı yolda o da Müslümanların katliamı yolunda hareket ettiklerini gösteriyor. Direnişe karşı Arabistan ve İsrail'in işbirlikleri uzun bir maziye dayanıyor. Haber kaynakları ve hatta siyonist rejimin bazı komutanları, Gazze'ye karşı 2014 yılı Savaşı'nda Arabistan ve BAE başta olmak üzere bazı Arap ülkelerinin işbirliği ve yardımlaşmalarını açıklıyorlar. 

Arabistan'ın Yemen Savaşı'nda izlediği tutum ve hareketleri Arabistan ve İsrail işbirliğini, akıllara daha fazla getiriyor.  Burada sözkonusu benzerliklerin bazılarına değinebiliriz. Söz konusu ortaklıkların en önemlisi her iki rejimde ortak siyasi yapıdır ki ırk ayrımına dayalıdır.

Lübnan Üniversitesi Siyasi Araştırmalar ve Bölgesel Merkezi başkanı Tellal Etrisi, bölgede Arabistan ve İsrail cinayetlerinin yoğunlaşması konusunda uyarıda bulunarak,  bölgede cinayetlerin alanını genişletme konusunda Suudi İsrail işbirliğinin,  Müslümanlara karşı Amerika patentli komplocu Asrın Anlaşması planın bir parçası olduğunu vurguluyor.

Siyonistler ve Al-ı Suud işbirliği çerçevesi her geçen gün daha geniş bir alanı kapsıyor ve Suudi elebaşları siyonist rejim dostlarının güvenliği bağlamında son yıllarda Müslümanların katliamı ve İslam ülkelerin yok edilmesini çalışma programlarına almış bulunuyorlar.