Türkiye Jandarma Uzman Erbaş başvuru sonuçları sorgulama ekranı! 2018 sınav tarihi..ID:32919
Yayınlanma:
07 Ağu 18

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu olmak üzere toplamda 2375 uzman erbaş alım başvuruları 30 temmuz 2018 itibari ile tamamlandı. Başvuru yapan adaylar, sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. Peki Jandarma uzman erbaş başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Jandarma Genel Komutanlığı, 1.997'si Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS), 33'ü Lojistik, 15’i Bot Serdümeni ve 30‟u Dalış Amiri branşlarında olmak üzere toplam 2.375 Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı yapacağını duyurmuştu. Yoğun başvuru yapılan ilanın başvuru sonuçları adaylar tarafından merak ediliyor. 30 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başvuru işlemleri biten jandarma Genel Komutanlığı bünyesine uzman erbaş alım sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu? Sonuçların açıklanmasına çok az bir süre kaldı. İşte detaylar...

 

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzuna göre başvuru şartları uygun olan adayların seçme sınavlarına çağrılması 7 Ağustos 2018 olarak belirlenmiştir. Buna göre seçme sınavlarına çağırılma işlemleri ise, 27 Ağustos 2018 tarihinden itibaren ilan edilerek duyurusu yapılacaktır. Sonuçlar açıklandığında aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

SINAVLAR NASIL OLACAK?

Başvuru yapıp da ön başvurusu kabul edilen adaylar, ön başvurusunda belirtilen ikamet adreslerine göre kendisine yakın sınav merkezlerinde;

Yazılı Sınav:

- Sözel (Atatürk ilkeleri ve inkılâp Tarihi, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Yurttaşlık Bilgisi vb.) ve sayısal (Matematik, Genel Yetenek vb.) konulardan yapılacak (50) puan üzerinden değerlendirilen yazılı sınav notunun en az (25) olması gerekmektedir.

- Bot Serdümeni, Dalış Amiri ve Lojistik branşlarına başvuran adaylar uygulamalı meslek bilgisi sınavına da gireceklerdir. Bu adayların yazılı sınav notu; yazılı sınavdan aldıkları not ile uygulamalı meslek bilgisi sınav notunun aritmetik ortalaması olacaktır. Adayların başarılı olabilmesi için uygulamalı meslek bilgisi sınav tam notunun en az % 50‟sini almak koşuluyla iki sınavın aritmetik ortalamasının en az (25) puan olması gerekmektedir.

Ön Sağlık Muayenesi:

- Adayların Tablo-1‟de belirtilen boy ve kilo standartları ile adayların genel fiziki kusurlarının olup olmadığı kontrol edilecektir. İlgili şartları taşımayanlar müteakip aşamalara alınmayacaktır.

- Adaylar, giriş koşullarında belirtildiği şekilde; genel vücut yapısı, ağız, çene ve diş yapısının düzgün olması, frengi, kellik, yüzünde fazla miktarda çiçek bozukluğu, çıban, yara ve yanık izleri, vücudunda dövme, dilinde pelteklik, tutukluk, kekemelik ayağında düz tabanlık ve gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. sağlık kusurlarının bulunmaması yönünden muayeneye tabi tutulacaklardır.

Fiziki Yeterlilik Sınavı (FYS) (spor testi):

- Adaylara uygulanacak FYS konuları ve baraj değerleri Tablo-3‟te belirtilmiştir. Belirtilen FYS barajlarını geçen adaylar mülakata katılmaya hak kazanacaktır.