İslam ve İbadet Gadir-i Hum / Velayet ve İmamet BayramıID:33879
Yayınlanma:
27 Ağu 18

Hz. Peygamber (sav.)’in veda haccı sonrasında dönüş yolunda Gadir-i Hum denilen mevkide verdiği Veda Hutbesi sırasında Emir-ül Müminin Hz. Ali (as)’ı yerine vasi ve imam tayin ettiği gün Dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde Velayet Bayramı olarak kutlanıyor.

Avcılar Ehl-i Beyt Platformu tarafından Avcılar Gölpark’ta düzenlenen ve Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin de katıldığı program İstikalal Marşı okunarak açıldı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ve daha sonrasında da Ehl-i Beyt Alimi, Akademisyen ve Şair/Yazarların konuşmaları ile devam etti. Yoğun bir katılımın olduğu görülen Gadir-i Hum programının sunuculuğunu ise Şair ve Yazar Aydın Altay yaptı.

Program verilen ikram ve Esenyurt Allah-u Ekber Camii İmamı Yakup Yaşlak Bey’in okuduğu İmam Zaman duası ile son buldu.

Avcılar Ehl-i Beyt Platformu’nun yayınladığı teşekkür yazısı ise şöyle;

TEŞEKKÜRNAME

Avcılar Ehl-i Beyt Platformu 2018 yılında da hayırlı bir işe imza atarak, 26 Ağustos tarihinde Avcılar Gölpark tesislerinde Gadir-i Hum/Velayet Bayramı programını düzenledi.

Kurban Bayramı sonrası yapılan ve iki bayramı birlikte yaşatan programa başta Avcılar Belediye Başkanı Sayın Dr. Handan Toprak Benli olmak üzere birçok yetkili, İstanbul içi ve dışından birçok muhterem Ehl-i Beyt alimi, akademisyen/yazar/şair ile bize her zaman ve her yerde verdiği desteği esirgemeyen çok değerli ve kıymetli halkımız programa gerekli ilgiyi göstererek yoğun bir katılımda bulundu.

İstiklal Marşı ile açılışı yapılan programda Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunan Büyükçekmece Hz. Ali Camii İmamı Muhterem Mikail Gürel’e, vahdet konulu açıklamalarda bulunan  Şah Hatayi Cemevi Dernek Başkanı Turan Güner’e, günün anlam ve önemini tarihi veriler açısından inceleyen ve açıklayan Kars’tan gelerek programımıza katkıda bulunan Hz. Ali Camii İmamı Şeyh Behram Geley’e, Gadir-i Hum olayını daha iyi anlaşılması için bugünün diline aktaran ve vahdet konusunun önemine dikkat çeken İlahiyatçı/Araştırmacı/Yazar Hasan Aydın’a, Avcılar Tahtakale Zeyneb-i Kübra Camii Ehl-i Beyt Alimi Şeyh Ehet Solhan’a, programın sunuculuğunu yapan Şair ve Yazar Sayın Aydın Altay’a, günün anlam ve önemini belirten şiirleri ile Şair Ehat Aymaz’a, Şair Mehmet Mavi’ye ve Meddah Uğur Tuncay’a, bu güne has hazırlanan ve dağıtılan Gadir-i Hum adlı kitabın sahibi Tesnim Yayınları’na ve sahibi Muhterem Şeyh Cafer Bendiderya’ya, Hz. Ali (as) ile ilgili kitap katkılarından dolayı Önsöz Yayınları Sahibi Sayın Önder Türkeli’ye ve Kaçkar Tv Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Küpeli’ye teşekkürü bir borç ve ahde vefa olarak görüyoruz.

Avcılar Ehl-i Beyt Platformu’nu oluşturan ve programlarda karşılık beklemeksizin ihlas ile çalışan ve programlarda hizmet eden tüm kardeşlerimize de ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Programda emeği geçen herkese tekrar şükranlarımızı sunarken yüzümüzü kara çıkarmayan Allah’a hamd ediyor ve yeni yapılacak programlar için de Ehl-i Beyt dostu halkımızın ilgi ve desteğinin devamını Cenab-ı Hak’tan temenni ediyoruz.

Avcılar Ehl-i Beyt Platformu