İran Ayetullah Hamanei: İran milleti, Ameirka'yı yenecekID:34517
Yayınlanma:
09 Eyl 18

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Başkumandanı Ayetullah Hamanei, İslam Cumhuriyeti ve milletinin Amerika karşısında durarak, bir millet zorbaların tehdit ve surat asmasından korkmaz ve kendi kabiliyetlerine güvenirse süper güçleri geriletip, yeneceğini kanıtladığını beyan etti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bugün sabah saatlerinde Ordu Deniz Kuvvetleri’ne ait İmam Humeyni (r.a) Askeri Üniversitesi tarafından düzenlenen askeri mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Batı Asya Başta olmak üzere dünyanın farklı noktalarında yer alan istikrarsız ve huzursuz bölgelere işaretle “ABD’nin başında bulunduğu sulta düzeninin çıkarları iç savaşların yaratılması, terörist faaliyetlerin artması ile bölgesel çatışmaların genişletilmesine bağlıdır; maalesef bölgedeki bazı ülkeler de onlara bu konuda destek veriyor” beyanatında bulundu bulundu.
 
ABD ile Siyonist Rejim’in amacını bölgede herhangi bir İslami gücün yükselişinden kaçınma olarak tanımlayan Ayetullah Hamanei sözlerini şöyle sürdürdü: İslam'ın büyüleyici mesajının ezilenleri savunmak olduğunu bildikleri için İslam'a dayalı bir iktidarın kurulmasından korkuyorlar. Dünyadaki siyasi analistlerle bilinçli şahsiyetler İran’ın Allah’ın yardımlarıyla ulusal gücüne güvenerek düşmanları bölgede hezimete uğrattığı dolayısıyla coşkuya gelip mutlu oluyorlar.
 
İslam İnkılabı'nın 40 yıldır ABD ve müttefiklerinin yıkıcı saldırılarına maruz kalmasına rağmen bugün küçük bir fidandan güçlü ve verimli bir ağaç haline geldiğine dikkat çeken İslam İnkılabı Rehberi, İslam İnkılabı'nın milletleri kendine cezbedip, Amerika'nın bölgedeki komplolarını boşa çıkardığını vurguladı.
 
Suriye, Irak ve Lübnan’ı ABD’nin bölgede uyguladığı komploların başarısız kaldığının örnekleri olarak gösteren İslam İnkılabı Rehberi, “Bunlar Allah’ın gücü ile verdiği vaatların doğru olduğunu göstermektedir” şeklinde konuştu.