Filistin Onlarca Siyonist yerleşimci Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediID:34530
Yayınlanma:
09 Eyl 18

Onlarca Siyonist yerleşimci bugün de Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya baskın düzledi.

İşgal hükümeti Tarım Bakanı Uri Ariel’in de aralarında bulunduğu 258 Siyonist yerleşimci bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
 
Siyonist yerleşimcilerin işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında ve gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdikleri bildirildi.
 
Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif davranışlar sergileyerek dolaştıklarını ve ayin girişiminde bulunduklarını açıkladı.
 
Sözde heykel örgütleri ve fanatik cemaatler, bu ayda Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.
 
Yahudi bayram günleri bahanesiyle bu ay Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların yoğunlaşması ve cemaatin Mescid-i Aksa’ya girişine kısıtlamalar getirilmesi bekleniyor.
 
Bu arada, işgal güçlerinin İslami Vakıflar Dairesi imar birimi memurlarından Raid Ez-Zuğeyr, işgal güçlerince gözaltına alınarak sorguya çekilmek üzere Kudüs’teki bir polis merkezine götürüldü.
 
Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Yusuf İd’ıys, İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel’in onlarca Siyonist yerleşimciyle birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini kınadı.