Yemen Ensarullah Sözcüsü: Saldırganlar ağır bedeller ödeyeceklerID:34532
Yayınlanma:
09 Eyl 18

Yemen Ensarullah halk hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam, mütecaviz Suudi koalisyonun Yemen'in hava, kara ve deniz sınırlarını istila ettikleri için ağır bedeller ödeyeceğini belirtti.

Abdusselam yaptığı açıklamada, Yemen halkının saldırganların yaptıklarını yanına kâr bırakmayacağını ve buna yanıt vereceğini ifade etti.

Amerikan-Suudi koalisyonun Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti temsilcilerinin Cenevre barış görüşmelerine katılmasına engel olduklarına işaretle, BM'nin bu heyet için gereken ruhsatları alma konusunda başarısız olduğunu söyledi.

Bu arada Güney hareketi liderlerinden Ahmet Aliyi, Yemen heyetinin Cenevre müzakeresine katılmasına Suudi koalisyonun engel olmasına gösterdiği tepkide bu çabanın Yemen'de krizi, istikrarsızlaştırma ve katliamı sürdürme çabası olarak niteledi.

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Dışişleri Bakanlığı perşembe günü yaptığı açıklamada, Suudi koalisyonun BM ile yapılan koordinasyona rağmen Umman'a ait uçağın Yemen temsilcilerini Cenevre'ye taşımak üzere Yemen havalimanına inmesine izin vermediğini duyurdu.