ABD ABD'de yeni tehdit 'Elektronik sigara'ID:34720
Yayınlanma:
16 Eyl 18

Federal sağlık ajansı, yeni neslin bir salgın tarafından kuşatılmasından endişeleniyor. ABD'de yeni tehlike “Elektronik Sigara“

Le Monde, San Francisco editörlerinden Jérôme Marin'in haberine göre; Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), gençler tarafından elektronik sigara kullanımı konusunda alarm verdi. ABD Federal İlaç Ajansı, büyük üreticilere resmi bir ültimatom vererek, 60 gün içerisinde gençler tarafından elektronik sigara kullanımını engelleyici ve ikna edici önlemler almalarını aksi takdirde bu ürünleri yasaklayacağını belirtti.

Elektronik sigaralar, çocuklara zarar vermeden, sigara kullanan yetişkinlere yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Gıda ve İlaç İdaresi  genel müdürü Scott Gottlieb, bütün bir neslin nikotin bağımlısı olduğunu kabul etmemiz mümkün değil “ Resmi istatistiklere göre 2017 yılında,elektronik sigaranın bir fenomen olduğunu ve bu yüzden, 2.1 milyon lise ve üniversite öğrencisinin sigara tiryakisi olduğunu belirtti. Washington Post'a göre, bağımlı gençlerin sayısı bu yıl % 75'e çıktı.

Bu artan popülerlik büyük ölçüde Juul Labs'ın başarısından kaynaklanıyor. Üç yıl içinde, San Francisco'da bulunan bu şirket ana dillere bile girmiştir. Amerikan kolej ve liselerinde, “ Elektronik sigara kullanmıyoruz, "juul" yapıyoruz.”  Lise öğrencilerinin% 8'inden azı sigara içiyor.

Denenmiş pazarlama

Nielsen Enstitüsü'nün tahminlerine göre,  ABD'deki pazarın % 72'si ile, tütün devlerinin markalarının önünde olduğunu açıkça gösteriyor. Son on iki ay içinde 1,3 milyar dolar (1,1 milyar avro) olarak gerçekleşen cirosu, yıllık % 730 artış göstermiş ve temmuz ayında şirket, 15 milyar dolarlık bir değere dayanarak piyasalardan 650 milyon dolar topladı.