Dünya 15 kişilik timdeki şüphelinin, Prens Selman ile görüntüleri ortaya çıktıID:35540
Yayınlanma:
10 Eki 18

Suudi Arabistan’ın İstanbul başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Cemal Kaşıkçı’yla ilgili soruşturmanın şüphelisi 15 Suudi arasındaki Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy’nin adli tıp kurumunun başında bulunduğu, Muhammed Saad Al Zahrani ve Thaar Ghaleb T. Alharbi’ninse kraliyet koruma görevlisi olduğu belirlendi.

Suudi Arabistan'ın İstanbul başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruşturma sürüyor. 15 kişilik esrarengiz istihbarat timinin, Türkiye'ye giriş yaparken Atatürk Havalimanındaki görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Soruşturmada 15 Suudi arasındaki Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy'nin adli tıp kurumunun başında bulunduğu gün yüzüne çıkarken, ekipte yer alan Muhammed Saad Al Zahrani ve Thaar Ghaleb T. Alharbi'ninse kraliyet koruma görevlisi olduğu ortaya çıktı.

Kraliyet koruma görevlisi olduğu belirtilen Muhammed Saad Al Zahrani ve Thaar Ghaleb T. Alharbi'nin Suudi Arabistan resmi haber televizyonu Ekhbariya'da yayınlanmış bir görüntüsüne ulaşıldı.

5 Nisan 2017 tarihli görüntüde yer alan iki ismin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın yanında koruma olarak yer aldığı öne sürüldü.

Prensin hemen yanındaki kişi Al Zahrani. Onun arkasındaki isimse Alharbi.

0tJfG_1539163968_8109

Muhammed Saad H. Alzahrani

AcwLY_1539163995_1601 (1)