Kitap İslam inkılabı rehberinin Avrupalı gençlere mektubuna büyük ilgiID:35621
Yayınlanma:
12 Eki 18

İslam inkılabı rehberi Ayetullah seyit Ali Hamenei’nin Avrupalı gençlere yazdığı mektup, Frankfurt uluslararası kitap fuarında büyük ilgi ile karşılandı.

Frankfurt 70. uluslararası kitap fuarının 2. Gününde İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei’nin Avrupalı gençlere yazdığı mektubun İngilizce metni, İran standında Avrupalı gençlere dağıtıldı. 

Ayetullah Hamenei 21 ocak 2015 tarihinde Fransa’da yaşanan terör saldırısı ve bir Fransız dergide İslam-i kutsallıklara hakaret içeren görüntülerin yayınlanması ve İslam düşmanlığı ve İslamofobi akımının batı medyası ve yetkilileri tarafından yoğunlaşması ardından, Avrupalı ve kuzey Amerikalı gençlere hitaben yazdığı mektupta, “İslam karşıtı bu geniş çaplı karalama kampanyası hakkında soru sormalarını ve araştırmalarını, önyargılar ve olumsuz reklamlar seline karşı, İslam dinini aracısız ve direkt kaynaklarından öğrenmelerini” istedi.

İslam inkılabı rehberi ayrıca 29 kasım 2015 tarihinde batılı ve Amerika gençlere yazdığı ikinci mektupta da büyük güçlerin çelişkili kriterlerini kınarken, Paris’te yaşanan silahlı saldırı gibi olayların batı ülkelerin siyasetlerinin sonucu olduğunu belirtti.

Birincisi 50  ve ikincisi ise 60 dile çevrilen İslam inkılabı rehberinin batılı gençlere hitaben yazdığı mektuplar defalarca sosyal medya siteleri ve çeşitli haber çevrelerinde tercüme edilerek tekrar yayınlanmıştır.

10-14 ekim günleri arasında Almanya’da düzenlenen Uluslararası Frankfurt kitap fuarı, katılımcı yayın evleri ve ziyaretçilerin sayısı açısından dünyanın en büyük kitap fuarı sayılıyor.