İran Tümgeneral Bakıri: Tekfirci teröristlerin cinayetleri sivillerin güvenliğini tehdit ediyorID:35707
Yayınlanma:
13 Eki 18

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muahmmed Bakıri, insan haklarını savunduklarını iddia edenlerin tekfirci teröristlerin cinayetleri karşısındaki sessizliğinin dünyada sivillerin güvenliğinin tehdidine yol açtığını belirtti.

Tahran'da 4. Uluslararası Asya-Pasifik Askeri Tıp Konferansı'nda konuşan Komutan Bakıri, Siyonist gasıpların 6 aydan beri dönüş yürüyüşlerinde 200'den fazla Filistinliyi şehit edip, 20 binden fazlasını yaraladığı ve bölgedeki bazı ülkelerin mazlum Yemenliler'in kanını akıttığı bir sırada bu toplantının düzenlendiğine dikkat çekti.

Uluslararası askeri tıp komitesinin kurulmasını değerli bir girişim ve fırsat olarak niteleyen Komutan Bakıri, askeri tıpta uzmanlar ve bilim insanlarının askeri güçlerin acılarını hafifletmek için kendi bilim ve deneyimlerini paylaşmaları adına toplandıklarını vurguladı.

Genelkurmay Başkanı, İran Silahlı Kuvvetleri'nin uluslararası askeri tıp komitesinin insani hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve savunma diplomasinin geliştirilmesi noktasında elinden geleni yapacağını kaydetti.