Filistin Siyonist İsrailli Bakan: Suriye'nin S-300 Sistemini Yok Etmeye HazırızID:36745
Yayınlanma:
06 Kas 18

İsrail Kudüs ve Kültür Bakanı, S-300 sisteminin Suriye'de konuşlandırılmasının büyük bir hata olduğunu ve bu füzelerin Suriyelilere teslim edilmesinin tehlikeli bir adım olduğunu belirtti.

İsrail Kudüs ve Kültür Bakanı, Suriye'nin S-300 füze savunma sistemini İsrail'in sivil hedeflerini yok etmek için kullanmayı planladığını ve böyle bir saldırı gerçekleşirse İsrail'in bu sistemi yok edeceğini vurguladı.

Rus medyasına yaptığı konuşmada, "Suriye'de S-300 sisteminin konuşlandırılmasının büyük bir hata olduğuna ve bu füzelerin Suriyelilere teslim edilmesinin tehlikeli bir adım olduğuna inanıyoruz." dedi.

İsrail Kudüs ve Kültür Bakanı sözlerine şöyle devam etti: “Suriye askeri personeli, teslim edilen askeri teçhizatı her zaman doğru kullanamaz ve bu teçhizatın yanlış kullanılması sivil hava araçlarını hedef alacaktır.”

Konuşmasına şunları ekledi: "İsrail kendi toprak ve uçaklarına saldırı halinde uluslararası kurumlar yoluyla harekete geçmeyecek. En kısa sürede operasyon düzenleyecek ve bu operasyon bir cevap niteliğinde olacaktır."