Filistin İslamî Cihat’tan Arap rejimlerin İsrail’le ilişkilerini normalleştirmelerine eleştiriID:36974
Yayınlanma:
11 Kas 18

Filistin İslamî Cihat hareketi genel sekreteri Ziyad Nuhale, bazı Arap rejimlerin siyonist rejim İsrail ile ilişkilerini normalleştirmelerini haklı göstermek için ileri sürdükleri batıl iddiaları eleştirdi.

El Meyadin kanalının haberine göre, Filistin İslamî Cihat hareketi genel sekreteri Ziyad Nuhale Cumartesi günü yaptığı açıklamada Filistin’de milli vahdete ve iç çatlakların doldurulmasına vurgu yaparak, bazı Arap rejimlerin Filistinli grupların arasındaki ihtilafları siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirmeyi haklı gösterme gerekçesi olarak kullanmalarını eleştirdi.

Öte yandan Mısır etüt ve araştırma merkezi Başkanı Rafet Seyyid Ahmet de korsan İsrail casusluk örgütü Mossad’ın kadın ajanlarının Fars körfezinin güney kıyılarında yer alan Arap rejimlerin siyonist İsrail ile ilişkilerini normalleştirmede ifa ettikleri rollerini ifşa ederek Mossad’ın mızrak anlamına gelen Kidon adında kadın kolları bulunduğunu, bu teşkilatın görevi casusluk, terör ve adam kaçırma gibi görevlerden ibaret olduğunu belirtti.

Mısırlı uzman Filistin direnişi bazı Arap rejimlerin ihanetlerine rağmen zafere ulaşacağından emin olduğunu belirterek, tarih bu insanların ihanetini unutmayacağını ve onları hakettikleri yere yerleştireceğini vurguladı.

Arap rejimleri, konsan İsrail 1967 ila 2017 yılları arasında 42 bin Filistinliyi şehit ettiği ve on binlerce Filistinliyi de yaraladığı halde bu rejimle ilişkilerini normalleştirmeye çalışıyor.