Suriye ABD öncülüğündeki koalisyonun 1 aylık faturası: 79 sivil öldüID:37969
Yayınlanma:
02 Ara 18

Suriye insan hakları örgütü dün verdiği haberde, ABD öncülüğündeki sözde IŞİD ile mücadele koalisyonunun son 1 aydaki saldırılarında 79 sivilin öldüğünü bildirdi.

İRNA'nın haberine göre, haberde bunların 42'nin çocuk ve 17'sinin kadın olduğu bildirildi.

Suriye devleti bu zamana kadar sözkonusu saldırıların durdurulması için BM ve Güvenlik Konseyi'ne  şikayette bulunduysa da, bu zamana kadar BM bu cinayetlerin durdurulmasında başarılı olamadı.

(Bu arada ABD ve dış güçlerin desteğindeki Suriye'deki terör örgütlerinin cinayetleri devam ederken, Homs'un doğu kırsalında IŞİD terör örgütü artıklarından yer mayınının infilak etmesi sonucunda bir çocuğun öldüğü ve iki sivilin de  yaralandığı bildirildi. 

SANA muhabiri, 13 yaşında bir çocuğun doğu kırsalındaki Gassaniye ve Şomariye köyleri arasında IŞİD terör örgütü artıklarından bir yer mayınının infilak etmesi sonucunda öldüğünü ve iki sivilin de ağır yaralandığını ve tedavi için el Zaim hastanesine kaldırıldıklarını bildirdi.

Öte yandan Dera doğu kırsalı el Hirak ve Rahm beldeleri arasında terörist örgütlerin artıklarından bir yer mayınının patlaması sonucunda 4 çocuk yaralandı.