Yemen Suudi Koalisyonunun Saldırılarını Artırması, Barışın Gerçekleştirilmesindeki Ciddiyetsizliğini GösteriyorID:38096
Yayınlanma:
05 Ara 18

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü, Suudi Koalisyonunun İsveç'teki müzakerelerin eşiğinde saldırılarını yoğunlaştırmasını, barışı gerçekleştirme konusundaki ciddiyetsizliğinin göstergesi olarak niteledi.

Tuğgeneral Yahya Seri Salı günü yaptığı açıklamada, Suudi Koalisyonunun son birkaç saatte Yemen'e saldırılarını arttırdığını duyurdu. Aynı zamanda, Yemen güçlerinin düşmanın saldırılarını püskürttüğünü açıkladı.

Seri, "Düşman, Salı sabahı dokuzuncu eksende ve asıl Saada eyaleti olmak üzere Bakim, el-Beka ve Razih de dahil olmak üzere sınırın operasyonel eksenlerine yönelik saldırılarına başladı, ancak çabaları başarısız oldu.

Yemen Silahlı Kuvvetler Sözcüsü, Yemen Ordusunun ve Halk Komitelerinin, Koalisyon güçlerini son 24 saat içinde etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Seri sözlerine şunları ekledi: "Suudi Koalisyon güçleri geçtiğimiz saatlerde, Yemen'in farklı bölgelerinde 50'den fazla bombardıman saldırısı düzenledi. 10 saatten daha kısa bir sürede olmak üzere, 25 defa dokuzuncu operasyon eksenini bombaladılar.

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü, Suudi Koalisyonunun saldırılarının şiddetlenmesinin barışa yönelik ciddiyetsizliklerini gösterdiğini belirterek, "Düşman, barışın gerçekleşmesi ve savaşın durması mesajlarını medya aracılığıyla yayıyor ancak bunlar yalandır" dedi.

Seri, “Düşman her zaman müzakerelerin eşiğinde, Yemen'e yönelik saldırılarını yoğunlaştırıyor, ancak Yemen halkı düşman saldırılarıyla başa çıkmak için tamamen hazırdır” diye belirtti.