Politika Karamollaoğlu: Asgari ücretin açlık sınırında olması zulümID:38103
Yayınlanma:
05 Ara 18

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Asgari ücretinin açlık sınırında tutulması zulümdür. İsrafı ve yolsuzluğu durdurun para artar” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Balgat'taki parti genel merkez binasındaki basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, asgari ücretin açlık sınırında tutulmasını sert bir dille eleştirdi.  

Karamollaoğlu konuşmasına, Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek başladı. Karamollaoğlu, yerel seçimlerinin ardından birçok bölgede belediyeleri kazanacak Saadet Partili belediyelerin engellilere yönelik önemli adımlar atacağının altını çizdi.

"BİZE İFTİRA ATANLAR MAHCUP DURUMA DÜŞTÜLER"
Konuşmasında Ergenekon Davası’nın sonucuna ilişkin değerlendirme yapan Karamollaoğlu, “Savcı Ergenekon ile ilgili mütalaasında ‘Ergenekon diye bir terör örgütünün ispat edilemediğini’ açıkladı. Geçmişte bazıları bizi Ergenekonculukla itam etmişlerdi. Hatta bizi Ergenekon'un İslami kanadı olarak itham ettiler. Şimdi ne oldu? Biz o zaman da Hakk’ı söyledik bugün de Hakk’ı söyleyeceğiz. Hak bir gün gelip muhakkak ortaya çıkar." ifadelerini kullandı.

karamollao-lu-basin-toplantisi-12-1544015551.jpg?

ASGARİ ÜCRET İÇİN LAF DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ
6 Aralık’ta Asgari Ücret Komisyonun toplanacağını hatırlatan Karamollaoğlu, "Merak ediyorum şimdi. TÜİK enflasyon rakamlarının aşağıya indiğini söylüyor. Vatandaşın hissettiği enflasyon kimsenin umurunda değil. Şimdi TÜİK raporlarında inen rakamlar dikkate alınarak asgari ücrette bir artış meydana gelecek. Türk-İş’in yaptığı araştırmalarda açlık sınırı 1972 lira olmuş. Yoksulluk sınırı ise 6 bin 328 lira. Asgari ücretinin açlık sınırında tutulması zülümdür." dedi.

Türkiye’nin en ciddi meselesinin ekonomi olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, "İsrafı ve yolsuzluğu durdurun para artar. Onun için millet mahalli seçimlerde önemli bir ihtar verecek. Biz laf değil artık çözüm istiyoruz. İşimiz zor ama iktidarın garibandan asgari ücrette fedakârlık beklemesinden vazgeçmesini umuyorum” diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN İFADELERİ KENDİSİNİ İLGİLENDİRİR"
Karamollaoğlu, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Bazıları rahat durmaz. Onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur İttifakını çok sıkı tutmamız lazım’ sözlerine ne demek istersiniz?” sorusuna Karamollaoğlu, "Bu ifadeler Cumhurbaşkanını ilgilendirir. Ben yorum yapmayacağım. Bu bir endişenin işaretidir. İktidar artık ayağının kaydığını, eski desteği görmediğini biliyor. Sayın Cumhurbaşkanı her hafta birkaç kez anket yaptırıyor diyorlar. Biz de görüyoruz ki artık iktidara güven kalmadı. Bundan dolayı arayış içinde. Bu ülkenin problemlerini çözecek tek parti sadece Saadet Partisi’dir.” dedi. 

PARTİ GENEL MERKEZ BİNASININ DURUMU
“Parti genel merkez binası ne zaman taşınacak?” sorusuna ise Karamollaoğlu, şu cevabı verdi:

“Bina var epeyce. Binaların özellikleri bize tam uymuyor. Bazıları çok büyük, bazıları biraz küçük. Bazılarının yapısı bir genel merkez için uygun değil. Tabanımızdan büyük de bir tepki var. 'Gerekirse biz yeni bir bina yapalım, inşa edelim sıfırdan' diyorlar. O da olabilir. Geçici olarak birkaç yıllığına bir binaya taşınırız. Konu biraz muğlak ama bu konuyu bir çekişme haline getirmeyi doğru bulmuyoruz."