Yazarlar Para ve SevgiID:38568
Yayınlanma:
20 Ara 18

Yani kısaca egosunu terbiye değil tatmin etmeye alışmış, kendinden başka kimseyi önemsemeyen, kendiyle kavgalı, kendini galaksinin güneşi sayan insanları istediğiniz kadar sevin istediğiniz kadar paraya boğun.

Paranın her problemi çözdüğünü düşünen aptallar var.

Çok parası olursa hayatta başarı yakaladığını sanan, insanların kendine saygı duyacağını, bir çok şeyi satın alabileceğine inanan aptallar bunlar.

Evet para hayatımızdaki bir çok alanda gerekli ve bir çok problemi çözebilir. Kimsenin fakirlik ve açlık içinde kıvranmak gibi bir hayat hedefi olmasa gerek.

Ama para her şeyi satın alamaz bunu akıl idrak sahibi herkes bilir.

Bu burda dursun başka bir şey diyeceğim şimdi.

Bir de sevginin her problemi çözdüğüne inanan saflar var.

Çok severse her insana şifa olabileceğine inanan, bugün sağda solda insanlara eziyet eden kimseye bir gram huzur vermeyen herkesle korkusuzca kavga edenleri severse onlara şifa olabileceğine inanan saflar bunlar da..

O saflardan biri de benim.

AAyy tam bir sevgi pıtırcığı böyle.

Vatsapta mesajlaşırken bile gözlerinden kalp fışkıran emojileri kullanan insanları telefonuna kaydederken sonuna muhakkak iyelik eki getirip, bağrına basan bir saftan bahsediyorum size.

Fakat arkadaşlar uzun zamandır yaşadığım aydınlanmalara bir yenisini daha ekledim. Buna tecrübe mi diyorlar bilemedim.

Tanıdığım süre boyunca sadece ve sadece iyi niyet besleyip samimiyetle sevdiğim ve kibar davrandığım insanlar tarafından kötülük görüp kabaca hırpalandım yakın zamanda.

İşte sonra da anladım ki salt para da sevgi de öyle ab-ı hayat değil.

Sihirli biri iksir değil.

Hangi bünyeye uygulandığı çok önemli.

Eğer parayı ve sevgiyi ele geçiren kişinin egosu kafasından büyük değilse asıl işlevini yerine getirebiliyor bu araçlar.

Yani kısaca egosunu terbiye değil tatmin etmeye alışmış, kendinden başka kimseyi önemsemeyen, kendiyle kavgalı, kendini galaksinin güneşi sayan insanları istediğiniz kadar sevin istediğiniz kadar paraya boğun.

Sonuç küçük firavunun ilahlık iddiasını güçlendirmek olur sadece.

Ha tabi ki bu demek olmuyor ki ben artık kimseyi sevmiyorum iyilik yapmaktan vazgeçiyorum. Sadece daha temkinli davranmayı öğrendim.

Dikkatinizi çekerse para konusuna fazla değinmedim çünkü fazla param yok (şimdilik) ama çok aşırı sevgim var. Severim sizi de 🙂