Yazarlar HOŞGELDİN 2019ID:38965
Yayınlanma:
01 Oca 19

2018 kimimiz için mutlu kimimiz için ise hüzünlü geçti.

Bugün 2018’in son günü ve siz bu yazıyı bir yıl sonra okuyacaksınız.

2018 kimimiz için mutlu, kimimiz için ise hüzünlü geçti.

İstediği büyük ihaleyi alamayanlar çok üzüldü hatta kahroldu ancak doğalgaz alıp evini ısıtabilenler çok sevindi.

Tatilini yurtdışında mankenler ile yapamayanlar çok üzüldü ancak izin alıp memlekette kışlık erzak hazırlayabilenler çok sevindi. 

Devletten vergi kaçıran karlarına kar katan dev şirketler çok sevindi, gelen zamlar ile ekonomik olarak bunalanlar çok üzüldü. 

Sporda da olmazlar oldu; Fenerbahçe Spor Kulübü yeni başkanını seçti. 20 bin 736 geçerli oyun 16 bin 92'sini alan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'ı farklı bir şekilde geride bırakarak başkanlığa seçildi. Şu anda Fenerbahçe’de kümede kalmaya çalışıyor. Süper Kupa finalinde, Galatasaray-Akhisarspor maçında Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulandı. Süper Kupayı Akhisarspor kazandı.

Aziz YILDIRIM üzüldü. Ali KOÇ sevindi ama üzüldü aynı şekilde Akhisarspor’da.

Koca bir yıl geçti, her canlı ölüme bir yıl daha yaklaştı.  Kimi farkına vardı kiminin hiç aklına gelmedi.

Kimi ahiret var dedi kalp kırmamaya özen gösterdi, ticaretine hile karıştırmadı, kimi ne ahireti yok öyle bir şey dedi mazlumun hakkını yedi, kimi de ahiret var, hesap var Allah soracak her şeyi dedi ama adaletsizlik, hukuksuzluk, dolandırıcılık, sahtekârlık, rüşvette sınır tanımadı.

Bazıları 2018 de doğdu, şu anda ailesi tarafından çok seviliyor el bebek gül bebek.  Kimi de 2018 de doğdu ama kim bilir hangi yetim hanede.

Bazıları da 2018’de öldü. Kendisinden haber alınamıyor.  Etlerini böcekler yemekle meşgul ama ruhu nasıl bilen yok. Kimileri de yaşlarken öldü.  Her gün beddua yiyor.

Her yıl olduğu gibi bizim kafamız yine karışıktı. Bazen Iphone kırdık. Bazen de yeni izin verilen ABD menşeili bebek maması kuyruğuna girdik. Bazen dolar bozdurduk bazen de dolar almaya çalıştık.  Ayıdan post Rus’dan dost olmaz mı yı sorguladık.  Hollanda, Almanya’ya kah küstük kah barıştık. ABD ile küser gibi yapıp şakalaştık.

Silivri Cezaevi'nde 1 yıldır tutuklu bulunan Alman "Die Welt" gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel, Başbakan Binali Yıldırım ve Almanya Başbakanı Merkel'in görüşmesinden 1gün sonra serbest bırakıldı. ABD Başkanı Donald Trump rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılmaması nedeniyle

Türkiye'yi ağır yaptırımla tehdit etti. Türkiye: 'Kimse Türkiye'ye dayatmada bulunamaz. Hiç kimsenin tehdidine müsamaha edemeyiz.’ Dedi.  12 Ekimde FETÖ terör örgütü adına suç işlemek ve casusluk suçlamasıyla yargılanan ABD'li rahip Andrew Brunson serbest bırakıldı. Şimdi ABD’de de.

Dünyayı yöneten emperyalizm 2018 de de durmadı bizdeki gezi olaylarının tıpkısının aynısı İran’da gerçekleştirdi. ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararı uygulandı. Filistinlilerin Gazze

Şeridi'nde İsrail ve ABD'ye karşı gösteri düzenledi. İsrail askerleri protestocuların üzerine ateş açtı. Olaylarda en az 60 kişi hayatını kaybetti. 2770 kişi yaralandı. Ülkemizde 3 gün milli yas ilan edildi. 

Adil ÖKSÜZ hala firar, bir haber alınamadı. Şerefsiz Fethullah GÜLEN  2017’de ne dediyse 2018 de aynı leyleri dedi. Hakan ŞÜKÜR köfte yapmayı öğrendi. Akın İPEK milletin parası ile kurduğu şirketleri almak için mahkemelerde oldu. FETÖ ana çatı davadan yargılanan ve firari olan 75 kişi yurt dışında fink atmaya devam etti.

Lafı uzatmaya gerek yok. Garibanlar garibanlığına devam etti.