Filistin Netanyahu Katar fonlarının Gazze'ye transferini durdurduID:39256
Yayınlanma:
08 Oca 19

Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarının ödenmesi için Katar’ın gönderdiği fonların transferinin İsrail tarafından durdurulduğu bildirildi.

İşgal rejimi televizyonunun haberine göre, işgalci İsrail hükümeti Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarının ödenmesi için Katar’ın gönderdiği fonların transferini durdurdu.

Fiem'in aktardığına göre İşgal rejiminde yayın yapan özel “Kanal 20” televizyonu, işgal rejimi başbakanı Netanyahu’nun Katar fonlarının üçüncü aşamasının Gazze Şeridi’ne havalesinin durdurulması talimatı verdiğini belirtti.

Haberde, Netanyahu’nun kararının işgal rejiminin güneyinde tırmanan son olaylar ve Gazze’nden roket atılması gerekçe gösterilerek alındığı öne sürüldü.

İşgal hükümetinin kararı, işgal güçlerinin dün akşam ve bu sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’nde üç alana hava saldırısı düzenlemesiyle eşzamanlı olarak duyuruldu.

12 yıldır abluka altında tutulan Gazze Şeridi’ndeki memur maaşlarının ödenmesi için ve fakir ailelere yardım olarak Katar her ay Gazze Şeridi’ne 15 milyon dolar gönderiyor.