Filistin Gazze’de İsrail’in 45 casusu tutuklandıID:39310
Yayınlanma:
09 Oca 19

Filistin İslamî direniş hareketi Hamas’a bağlı olan İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı, Gazze şeridinde 45 Filistinli korsan rejim İsrail için casusluk yapmak suçundan yakalandıklarını duyurdu.

Filistin İslamî direniş hareketi Hamas’a bağlı olan İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı bir açıklama yaparak, siyonist rejim uşakları Gazze şeridinin güneyinde, Han Yunus eyaletinin doğusunda düzenlenen bir operasyon çerçevesinde gözaltına alındıklarını belirtti.

Hamas’a bağlı İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı, korsan İsrail ile işbirliği yapan ve siyonistler için Gazze şeridinde casusluk faaliyeti yürüten söz konusu yakalanan Filistinlilerin itiraflarını yayımlayarak, bu casusların geçen yılın Kasım ayında siyonist rejim özel kuvvetlerinin Gazze şeridinin güneyine operasyon düzenlemelerinin ardından yakalandıklarını vurguladı.

Hamas’ın İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü Ayad El Bezm, casusların itiraflarının bir bölümü yayımlandıktan sonra yaptığı açıklamada, bu casusların yaykalanması, siyonist rejime uşaklık edenlerin Filistin güvenlik kurumlarının pençesinden kurtulamayacaklarını ve güvenlik güçleri onların her türlü hereketini etkisiz hale getireceğini ortaya koyduğunu belirtti.

Bilindiği üzere siyonist rejim ordusuna bağlı bir grup komando Kasım 2018’de Han Yunus’un doğusunda bir bölgeye saldırarak Hamas’ın askeri kanadı Şehit İzzeddin Kassam Tugayları’nın üst düzey komutanlarından birini şehit etti. Siyonistlerin bu saldırısının hemen ardından Filistin İslamî direnişi işgal altındaki Filistin topraklarını füze yağmuruna tuttu. Filistin İslamî direnişinin füze yağmuru ile gövde gösterisi yapması korsan İsrail ordusunu teslim olmaya ve ateşkesi kabul etmeye zorladı. Ateşkesin kabul etmesi ise siyonist rejim kabinesini çökertti ve Başbakan Netanyahu erken seçime gitmek zorunda kaldı.