Filistin Trump, İran’a karşı İsrail-Arap ittifakı tarihini açıklayacak!ID:39887
Yayınlanma:
25 Oca 19

İsrail medyası, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'dan edindiği bilgilere göre, Trump'ın, 'Yüzyılın Anlaşması'nı ne zaman açıklayacağını yazdı.

ABD Başkanı Donald Trump tarafından Orta Doğu'da sözde barış projesi olarak ortaya atılan 'Yüzyılın Anlaşması'nın açıklanacağı tarih, işgalci İsrail medyası tarafından duyuruldu.

Siyonist İsrail medyasının, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'dan edindiği bilgilere dayanarak, ABD Başkanı Donald Trump'ın, 'Yüzyılın Anlaşması'nı Nisan ayının sonlarına doğru açıklayacağını duyurdu.

İbranice yayın yapan Walla gazetesinin haberinde, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın İsrailli yetkililerle yaptığı kapalı oturumda, Trump'ın 'Yüzyılın Anlaşması'nı önümüzdeki Nisan ayının sonlarına doğru açıklayacağını söylediği bildirildi.

Gazete, Yüzyılın Anlaşması'nın, İsrail'de 9 Nisan'da yapılacak olan Knesset seçimlerinden sonra, Nisan ayının sonlarına doğru açıklanacağını duyurdu.

Yüzyılın Anlaşması Nedir?

İslâm düşmanı ve Siyonizm kuklası ABD Başkanı Trump’ın damadı ve üst düzey danışmanı Yahudi JaredKushner’in “yüzyılın anlaşması” diye nitelediği sözde “barış” planı “Filistin meselesinin tasfiyesi” ve İran’a karşı İsrail-Arap ittifakı üzerine kurulu.

Yüzyılın Anlaşmasının öne çıkan maddeleri şöyle;

Kudüs’ün tamamı İsrail’in başkenti olacak.

Gazze’de yeni bir devlet kurulacak.

Filistinli mültecilerin topraklarına dönmesine izin verilmeyecek.

Batı Şeria’da Yahudilerin işgal ettiği yerleşim birimlerinin çok büyük bir kısmı boşaltılmayacak.

KİMLER ANLAŞMAYI HAZIRLIYOR?

Jared Kushner: ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanı ve damadı olan Jared Kushner, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Washington’daki İsrail lobisine yakın bir isim olarak öne çıkıyor. Yahudi Kushner ailesi, İsrail’in Filistin’deki işgal girişimlerine destekleri ile biliniyor. Kushner’in, Ekim ayının sonunda gizlice ziyaret ettiği Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı Yüzyılın Anlaşması'na ikna ettiği aktarılıyor.

Jason Greenblatt: ABD Başkanı’nın Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi görevini yürüten Greenblatt, daha önce Donald Trump’ın şirketlerinde avukatlık yapıyordu. Greenblatt, Batı Şeria’da Yahudi okulunda bir dönem eğitim gördü. Jason Greenblatt, göreve geldiğinden beri bölgeye pek çok ziyaret gerçekleştirdi.

David Friedman: ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası süresince danışmanlığını yürüten Yahudi kökenli avukat David Friedman, Trump tarafından ABD’nin İsrail Büyükelçisi olarak atandı. İsrail aşırı sağıyla olan bağlantılarıyla ve iki devletli çözümü savunan Yahudilere yönelik nefretiyle tanınan Friedman, “İsrail hükümetinin yeni yerleşim yerleri inşa etmesinin barışın önünde engel olmadığını” savunmuştu.