Filistin Siyonist İşgal Güçleri Batı Şeria’nın Farklı Bölgelerinden 16 Filistinliyi Gözaltına AldıID:40225
Yayınlanma:
05 Şub 19

İsrail işgal güçleri gecenin ilerleyen saatlerinde, Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 16 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail işgal güçleri gecenin ilerleyen saatlerinde, Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 16 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin gece saatlerinde Batı Şeria’da 16 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Açıklamada, gözaltına alınanların İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi ve şiddet eylemlerine karıştıkları için aranan kişiler olduklarını öne sürüldü.

İşgal güçlerinin Ramallah kent merkezindeki Kaddura Kampı’ndan iki genci, kentin kuzeydoğusundaki Silvad beldesinden üç kişiyi ve kuzeybatısındaki Abud köyünden bir kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Cenin kentinde üç genci ve kentin batısındaki Cenin Kampı’nda da iki genci gözaltına aldığını bildirdi.

El-Halil kentinde ise, Siyonist güçler, Filistinli eski esir Mikdad El-Kavasimi’yi gözaltına alırken, Tulkerem kentinde de eski esir Münzir Aşur’u evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Beytlahim kentinin güneydoğusundaki Ta’mer köyüne ve El-Arrub Kampı’ndaki bir fırına baskın düzenlediğini, İbrahim Mukbil ve Nur Mukbil kardeşleri silah dipçikleriyle darp ettiği belirtildi.

Filistin medyasında yer alan habere göre, Ramallah’taki Ayn Misbah Mahallesi’nde bir eve baskın düzenleyen işgal güçleri, evde bulunan bir miktar parayı çaldı.

SİYONİSTLER, KUDÜSLÜ 6 KADINA MESCİD-İ AKSA’DAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERDİ

Öte yandan, işgal güçleri dün akşam Kudüslü altı kadına Mescid-i Aksa’dan 15 gün uzaklaştırma cezası verdi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri biri 18 yaşından küçük olmak üzere altı kadını Mescid-i Aksa’dan iki hafta uzaklaştırma kararlarını imzaladıktan sonra serbest bıraktı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin uzaklaştırma cezası verdiği Kudüslü kadınları kamu düzenini bozmak ve Mescid-i Aksa’nın Er-Rahme Kapısı bölgesinde bulunmakla suçladığı ifade edildi.

İşgal güçleri, Mescid-i Aksa görevlilerini ve baskınlara karşı direnen aktivistleri gözaltına alarak ve uzaklaştırma cezaları vererek Mescid-i Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmayı hedefliyor.