Türkiye İzmir'de Fetö Operasyonu: 14 GözaltıID:40286
Yayınlanma:
07 Şub 19

İzmir merkezli 10 ilde, FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik operasyonda haklarında gözaltı kararı çıkarılan 13'ü halen görevde 25 şahıstan 14'ü gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında, TSK'daki askerlere yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda, aralarında halen görevde olan 1 binbaşı, 1 üsteğmen, 9 astsubay ve 2 uzman çavuş ile meslekten ihraç edilen askerlerin de bulunduğu 25 zanlı hakkında yakalama kararı verildi. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin İzmir merkezli olmak üzere; Ankara, Kırklareli, Tunceli, Konya, Diyarbakır, Şırnak, Zonguldak, Van ve Şanlıurfa'da düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda şu ana kadar 14 zanlı yakalandı.

Öte yandan 5 şubat tarihinde de Bursa, Zonguldak ve Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında, haklarında gözaltı kararı bulunan 4 muvazzaf astsubay, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince saklandıkları evde yakalanmıştı.