İran Ayetullah Hamanei İran Ordusu Hava Kuvvetleri komutanlarını kabul ettiID:40334
Yayınlanma:
08 Şub 19

Şah Rejimi'nde "Homafer" olarak bilinen Hava Kuvvetleri çalışanlarının 8 Şubat 1979'da İran İsalm cumhuriyetinin rahmetli kurucusu İmam Humeyni'ye tarihi biatının yıldönümü dolayısıyla İran İslam cumhuriyeti Ordusu Hava Kuvvetleri komutanları ve personellerinden bir grup, İslam İnkılabı Rehberi ile görüştüler.

İran Ordusu Homaferlerinden bir grup 8 Şubat 1979 tarihinde İslam İnkılabının zafere ulaştığı günlerde rahmetli İmam Humeyni (r.a) ile görüşüp biat etmesinin yıldönümü anısına bugün sabah saatlerinde İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran Ordusu Hava Kuvvetleri komutanları, pilotları ve bazı yetkilileriyle bir araya geldi.

İslam İnkılabı Rehberi'nin beyanatından önce çıkanlar  şu şekilde:

ABD rejimi şiddet ile kötülüğün tam kaynağıdır; sürekli kriz ile savaş çıkarma peşinde. Bir tek şimdi değil her daim kendi çıkarları için diğer ülkelere karışıyor. İşte bu koşullarda da “ABD’ye ölüm” sloganımızı eleştiriyorlar.

İlk önce Amerikalı yetkililere şunu demek istiyorum: ABD’ye ölümden amaç Trump, John Bolton ve Pompeo’ya ölümü kastediyoruz yani genel olarak ABD’li yetkilkiler.

Bu slogan aslında Amerika’yı yöneten sayısı sınırlı bir grubu kapsamaktadır ve ABD halkına yönelik değil.

İkinci konu da şu ki: ABD’nin bölgedeki çirkin girişimlerini sürdürdüğü sürece İran halkı da “ABD’ye ölüm” sloganını durmadan haykıracak.