Suriye Suriye birliklerinden teröristlere karşı operasyonID:40391
Yayınlanma:
10 Şub 19

Suriye ordu birlikleri Hama kırsalının kuzeyi ve İdlib İlinin güneyinde gerilimi azaltma anlaşmasını ihlal ederek civardaki güvenli bölgelere gaddar saldırılarda bulunan teröristlerin ihlal ve saldırı eksenlerini nitelikli operasyonlarla hedef aldı.

Askeri kaynak Hama İlinin güneybatısında bulunan ordu birliklerinin İdlib il idari sınırlarına yakın düşen Sermaniye Bölgesi ekseninden güvenli bölgelere saldırmaya çalışan “Türkistan İslami Partisi” adlı teröristlerin hareket eksenleri, siper ve füze rampalarını yoğun ateşe tuttuklarını belirtti.
Kaynak aralarında tehlikeli isimlerin tespit edildiği çok sayıda teröristin siper ve rampalarıyla imha edildiklerine dikkat çekti.
Suriye ordu birlikleri Hama kırsalının kuzeybatısı el-Ğab Ovasında civardaki bölgelere roketlerle saldıran teröristlerin mevkilerini top ateşine tuttuklarını ifade eden askeri kaynak, teröristlerin burada da kayıplara uğratıldıklarını kaydetti.
 
Başka bir habere göre, Suriye Demokratik Konseyi üyelerinden Azad Brazi, Kürtler ile Şam yönetimi arasında yakında müzakere başlayacağını duyurdu.
ABD, Kürtler'in Suriye yönetimi ile müzakere yapmasına engel oluyor.
 
Öte yandan geçen 24 saat zarfında 900 Suriyeli göçmen kendi evlerine döndüler.