Siyonist rejim ve seçim Terör rejimi İsrail'de yolsuzluk!ID:41065
Yayınlanma:
01 Mar 19

Netanyahu hakkında iddianame: yolsuzluk, rüşvet ve görevi kötüye kullanma

Korsan rejim İsrail Başsavcısı Avichai Mendelblit, Başbakan Binyamin Netanyahu hakkında "yolsuzluk, rüşvet ve görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla iddianame hazırlanmasına karar verdi.

Siyonist basınına göre 57 sayfalık bir iddianame hazırlayan Mendelblit  açıklamasında, 4000 numaralı dosyada "rüşvet aldığı ve görevi kötüye kullandığı",  1000 ve 2000 numaralı dosyalarda ise  "yolsuzluk ve görevi kötüye kullandığı"  suçlamalarıyla İsrail Başbakanı'nın hakim karşısına çıkabileceğini ifade etti. Netanyahu'nın Almanya'dan 3 adet denizaltı alımı surecinde 100 binlerce dolar rüşvet aldığı belirtiliyor.

Bu arada Netanyahu'nun partisi Likud ise Başsavcı Mendelblit'in  açıklamalarına tepki gösterilerek, kararın "siyasal zulüm" olduğu değerlendirmesi  yapıldı. Başsavcının kararı işgal topraklarındaki seçim sonuçlarını etkileyeceği belirtiliyor. 

Netanyahu'nun avukatları geçen ocak ayında Başsavcı ile görüşerek  soruşturmaya ilişkin kararını seçimden sonra vermesi önerisinde bulunmuş, ancak  Mendelblit kararını seçimden önce açıklamasının önünde herhangi bir yasal engel  olmadığını dile getirerek bu öneriyi reddetmişti.

Bilindiği üzere Netanyhau'nun koalisyon kabinesi 24 aralık 2018'de dağılınca 9 nisan 2019 tarihinde erken seçimlerin yapılmasına karar verildi.