Yemen Ensarullah: ABD ve İngiltere savaşı sürdürme hedefindeID:41454
Yayınlanma:
11 Mar 19

Yemen Ensarullah hareketi siyasi şura üyesi Muhammed el'Boheyti, Yemen'deki savaşın devam etmesi ve tabii olarak silah satılmasının ABD ve İngiltere'nin ekonomik çıkarları için bir garanti olduğunu söyledi.

Dün bir açıklama yapan Yemenli şahsiyet, bölgedeki ABD ve İngiltere'nin stratejik ve siyasi çıkarlarının  Siyonist rejim İsrail'i koruma olduğunu ve bu doğrultuda direniş ekseni ile savaşın sürdürülmesini istediklerini belirterek, bu durumun terör rejimi İsrail'in korunması için yapıldığını söyledi.  

Yemen Ensarullah yetkilisi, ayrıca Yemen'deki savaşın devam etmesini Suudi ve B.A.E'nin  açgözlülüğünün garantisi olarak değerlendirdi ve ''Suudi Arabistan ve BAE, Yemen'deki açgözlü hedeflerini savaşın devam etmesinde görüyor'' dedi.

Bu arada Yemen'den alınan ayrı bir habere göre, Suudi rejimi ve işbirlikçilerine ait uçaklarının Hece kentine düzenledikleri saldırıda içlerinde kadın ve çocukların da olduğu en az 21 kişinin öldüğü bildiriliyor. Saldırıda meskuni çok sayıda evin de  viran olduğu anlaşılıyor./