Gündem Erdoğan: CHP'nin listesinde HDP'nin, FETÖ'nün belediye başkan adayları cirit atıyorID:41596
Yayınlanma:
15 Mar 19

"Bu kez Antep'ten delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum"

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir ülke üretirse beka sorunu olmaz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Önce yatırım, yatırımdan sonra da üretim. Adamın haberi yok" dedi.

Gaziantep'te konuşan Erdoğan'ın açıklamlarından satır başları şöyle:

"Sen ne güzel bir şehirsin Gaziantep. Sizi yürekten selamlıyorum. Son 1 yıldır 4. defa Gaziantep'teyim. Var mı benim gibi gelen? Evliya Çelebi bu şehir için ne diyor: 'Tatlı yedikleri için tatlı dillilerdir' diyor. Tatlısıyla, kebabıyla, mutfağıyla ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden bu şehir için ne desek azdır.

"Şanlıurfa'da insanlık tarihinin en eski izleri bulundu. Biz de 2019'u Göbeklitepe yılı ilan ettik. Göbeklitepe Şanlıurfa'nın yanında Gaziantep'in de turizmine katkıda bulunacaktır. İnşallah 31 Mart'ta Gaziantep yepyeni bir hizmet döneminin kapısını aralayacaktır.

"Gaziantep bugüne kadar hep yanımızda oldu ama bu kez Antep'ten delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum.

"Bay Kemal sen hangi kafayı yaşıyorsun?

"Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Önce yatırım, yatırımdan sonra da üretim. Adamın haberi yok.

"Birileri hep suyu bulandırmanın gayreti içerisinde. Kimse asıl niyetini söylemiyor, milletin akrşısına cilalı, makyajlı çıkıyor. Yağmur yağmaya başlayınca o cilaları akıyor.

"Seçimlerde bir Cumhur İttifakı var bir de CHP'nin etrafında kurulan yanında adı İyi kendi bir hayli karışık olan bir parti ile, isminden başka bir geçmişi kalmayan Saadet Partisi var. Ama ittifakın asıl ittifakını saklamaya çalıştılar. Bu parti sabıkalı, bu partinin eli terör örgütünün elinde. Bu partiyi Kandil yönetiyor.  Gaziantep'te işler daha da karışık. Sırtını Kandil'e dayayan, oradan gücünü alan CHP aslında bunu destekliyor. Şu partinin adayı diyorsunuz aslında bakıyorsunuz başkasının adayı. Kimin kimi desteklediği belli değil. Türk siyasetini bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok.Çıkın delikanlı gibi kim kimi destekliyor, kim kimi kimin listesinden destekliyor söyleyin. CHP'nin listesinde HDP'nin, FETÖ'nün belediye başkan adayları cirit atıyor. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tepkisi: Bu ülke yol geçen hanı mı? Gereği yapıldı, o akşam oradan dağıtıldı

"Ezan okunurken düdük öttürmeye mecbur musun? Sen dünya kadınlar günü için oraya gelirken toplantı ve yürüyüş kanunu bilmiyor musun? Aradım valiliği böyle bir talep var mı dedim. Bu ülke yol geçen hanı mı? Onun için gereği yapıldı onun için onlar o akşam oradan dağıtıldı.

"Kılıçdaroğlu niçin onların avukatlığını yapıyor?"

"Sorulara muhatap olduğu televizyon programlarında asıl niyetini ifşa ediyor. Çıkıp diyor ki YPG Türkiye’ye saldırmaz. Madem öyle biz tepelerine binene kadar Afrşin’den Gaziantep!’e sıkılan kurşunlar nereden geliyordu? Fırat’ın doğusundaki yerlerden ülkemize kurşun sıkan YPG değil mi? Çukur eylemleriyle şehirlerimizi alt üst eden, bombaları patlatan, Gaziantep’te Karşıyaka Polis Merkezi’nde 12 vatandaşımızı şehit edenler bunlar değil mi? Amerikalılar işlerine geldiği için bunları ayrıştırmaya çalışıyor da Kılıçdaroğlu’na ne oluyor. Onlar çıkarları olduğu için bunları yapıyor, Kılıçdaroğlu niçin onların avukatlığını yapıyor?

"(Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddiaları) 600 bin dolar bir müvekkilini dolandırıyor ve adam dava açıyor. Yargıda kazanıyor. Şimdi bunu Ankara'daki adayları inkar ediyor. Bütün belgeler ortaya döküldü, gizleyecek yerleri kalmadı.

Erdoğan'dan kendisini hedef gösteren manifestoyu yayımlayan Yeni Zelanda'daki saldırgana tepki: Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak

Bu bildiride Müslümanlarla birlikte ülkemizi ve şahsımı da hedef alıyor. Neymiş boğazın batısına geçmeyecekmişiz. İstanbul'a gelip hepimizi, öldürür bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarmış. Bu ifadeler kafalardaki hevesleri yaşatan ifadelerdir. Önbce şunu bil, ben niye girdim içeri biliyorsunuz değil mi? Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya? Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak.

Erdoğan'dan İsrail'e: Be ahlaksız siz Filistin’in tamamını işgal ettiniz; Netahyahu zalimdir

"İstanbul’a diyor ki Konstantinapol, Ayasofya’yı yeniden 'camiye' çevirecekmiş (Erdoğan'ın dili sürçtü). Bu millet var ya bu can bu bedende oldukça buna asla müsaade etmeyecek. İstrail’in başında bir tane soyguncu var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir başbakan var ya oğlu da tweet atıyor. Be ahlaksız siz Filistin’in tamamını işgal ettiniz. Siz 1938’de neredeydiniz, imdi neredesiniz? İşgal ettiniz. Elinizdeki güçle oradakileri evlerinden kovdunuz. Kadınlardan yaşlılara varıncaya kadar onlarca kişiyi mahkum ettiler. Netahyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden bir dünya aranıyorsa o da İsrail’dir.