Dünya Siyonist Lobinin Desteğiyle Seçilmişti...ID:41619
Yayınlanma:
15 Mar 19

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun ilk yurt dışı ziyareti ABD'ye

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun, pazar günü ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray'da görüşeceği, ardından ay sonunda İsrail'i ziyaret edeceği açıklandı.

Ulusal basında yer alan haberlerde, Bolsonaro'nun ilk yurt dışı ziyaretini ABD'ye yapacağı, kendisine 6 bakan ile federal milletvekili oğlu Eduardo Bolsonaro'nun eşlik edeceği belirtildi.

ABD'ye 17 Mart Pazar günü gitmesi beklenen Bolsonaro'nun, Trump ile Oval Ofis'te salı günü yapacağı görüşmeden sonra Amerikan Devletleri Örgütü (ADÖ) Genel Sekreteri Luis Almagro ile görüşeceği bildirildi.

Çarşambaya kadar ABD'de kalacak Bolsonaro'nun bu süreçte çeşitli forumlara katılarak Brezilya ekonomisi konusunda konuşmalar yapacağı kaydedildi.

'VENEZÜELLA'YA YÖNELİK BASKIYI ARTTIRMA KONUŞULACAK'

Bolsonaro'nun Trump'la görüşmesinde, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya yönelik baskıyı artırma konusunda girişimlerde bulunacağı yorumları yapılıyor.

Venezüella'ya yönelik askeri müdahalenin de bir seçenek olduğunu belirten Trump'la aynı görüşü paylaşan Bolsonaro'nun, Lima Grubu'nun askeri müdahaleye karşı çıkan bildirisinden sonra tavır değiştirebileceği belirtiliyor.

Amerika kıtasındaki 14 ülkeden oluşan Lima Grubu'nun Meksika dışındaki üyeleri, yayımladıkları bildiriyle Venezüella'da askeri müdahaleye karşı olduklarını açıklamıştı.

'BÜYÜKELÇİLİĞİN KUDÜS'E TAŞINMASI GÜNDEME GELEBİLİR'

Brezilya Devlet Başkanlığına geçen ekimde seçilen Bolsonaro, göreve geldikten sonra ülkesinin Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşımayı planladığı sinyalini vermişti.

Bolsonaro'nun ay sonunda yapacağı İsrail ziyaretinde bu konuya dair çeşitli görüşmelerde bulunabileceği iddia edildi.

İsrail ile ABD'nin politikalarıyla paralel hareket ediyor

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro seçim kampanyası kapsamında İsrail'in çıkarlarını gözeteceklerini belirtmişti. Aşırı çıkışlarıyla bilinen Bolsonaro, ABD'nin Venezuela'ya yönelik darbe girişimini ilk destekleyen ve gerekirse silahlı müdahale yapılsın diyen lider oldu.

Brezilya'daki Siyonist Yahudilerin de ciddi bir desteği ile iktidara gelen Bolsonaro, Brezilya'nın Trump'ı olarak nitelendiriliyor.