Gündem Karamollaoğlu'ndan ABD'nin 'İran' kararına karşı bölge ülkelerine çağrıID:42646
Yayınlanma:
14 Nis 19

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İran Devrim Muhafızları’nı 'terör örgütü' listesine alan ABD'nin kararına karşı bölge ülkelerini İran'la dayanışma içinde olmaya davet etti.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, ABD'nin İran Devrim Muhafızları kararınını değerlendiren Karamollaoğlu, bu kararla Büyük Batı Asya Projesi'nin hala işlediğini vurguladı. 

Saadet Lideri Karamollaoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: 

"ABD’nin İran Devrim Muhafızları’nın terör örgütü ilan etmesi Büyük Batı Asya  Projesi’nin hala işlediğini gösteren, kesinlikle kabul edilemez bir adımdır. Bu karar son derece tehlikelidir. Bölge ve dünya barışı için çok açık bir tehdittir. İslam İşbirliği Teşkilatı ve bölge ülkeleri bu kararın tanınmadığını ilan etmeli ve İran ile dayanışma içinde olduklarını ortaya koymalıdırlar. Trump'ın bu kararının İsrail tarafından da açıkça desteklenmesi, hem ABD elçiliğinin Kudüs'e taşınması, hem de işgal altındaki Golan Tepeleri'nin İsrail'e ait olduğuna dair uluslararası hukuka tamamen aykırı açıklamanın ardından gelmesi de düşünülmesi gereken bir durumdur." 
Bu arada Vatan partisi de dün ABD'nin devrim muhafızlarını kararını kınayan açıklama yaparak devrim muhafızlarının bölgede terörizmle mücadelenin bayraktarlığını yaptığını bildirdi. /