ABD Trump'tan Kim ile üçüncü zirve mesajıID:42653
Yayınlanma:
14 Nis 19

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile üçüncü zirve mesajı verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştığı mesajında Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile üçüncü zirve sinyali verdi.

Trump mesajında, "Kişisel ilişkimizin çok iyi devam ettiği konusunda Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile hemfikirim, belki mükemmel terimi daha doğru olur ve nerede durduğumuzu tam olarak anladığımızda üçüncü zirve çok daha iyi olabilir. Kuzey Kore, Başkan Kim öncülüğünde olağanüstü bir büyüme, ekonomik başarı ve zenginlik için muazzam bir potansiyele sahip." ifadelerini kullandı.

Trump'ın söz konusu Twitter mesajı, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Cumartesi günü Amerika ile yapılan son müzakerelerin sonuçsuz kalmasının iki ülke arasındaki gerginliği tırmandıracağı konusunda uyarıda bulunduğu ve sadece Washington'un tutumunu değiştirmesi durumunda Trump ile yeniden müzakere masasına oturacağını bildirdiği bir sırada dikkat çekiyor.